10. 7. 2014

SP za mladinke: Slovenija v skupini za uvrstitev od 13. do 16. mesta uspešnejša od Portugalske

Po porazu proti Norveški slovenska ženska mladinska reprezentanca nadaljuje svetovno prvenstvo na Hrvaškem v skupini za uvrstitev od 13. do 16. mesta. Slovenke so bile na prvi tekmi v tej skupini uspešnejše od reprezentance Portugalske, ki so jo premagale z 28:26 (15:14).

SLOVENIJA - PORTUGALSKA 28:26 (15:14)

Dugo Selo - Športna dvorana, gledalcev 200, sodnika: Al Watani in Qamber (oba Bahrein).

Slovenija: Tripkovič (0 obramb), Golob (4 obrambe), Hrovatič (10 obramb), Milakovič, Jurič 3, Mrmolja 4, Ferfolja 2 (2), Jagurdžija 1, Melavc, Regner 3, Stanko 6 (1), Ljepoja, Leški 4, Pirc 2, Ugrin, Pišek 3.

Portugalska: Gois (8 obramb), Ferreira (0 obramb), Lopes 10 (3), Mota 1, Rodrigues 3, P. Mendes, D. Mendes 3, Cerqueira 5, Lima 1, Fernandes, Soares, Cabral 1, Gante 2, Silva, Braga.

Sedemmetrovke: Slovenija 7 (3), Portugalska 4 (3).

Izključitve: Slovenija 6 minut, Portugalska 6 minut.

Slovenske mladinke so na svetovnem prvenstvu na Hrvaškem po petih porazih zapored (Romunija, Rusija, Brazilija, Madžarska in Norveška) prvič zmagale. Ker so izgubile prvo tekmo proti Norveški v skupini za uvrstitev od 9. do 16. mesta, tekmovanje nadaljujejo med reprezentancami v boju od 13. do 16. mesta. Na prvi tekmi so bile boljše od Portugalske z 28:26 (15:14).

Na tekmi v Dugem Selu so slovenske mladinke že na začetku četrte minute vodile kar s 4:0, v osmi minuti pa že s 7:1. Enako prednost je imela ekipa selektorja Bojana Voglarja tudi v dvanajsti minuti (9:3), vendar so se Portugalke po delnem izidu 4:0 približale samo na dva gola minusa - 9:7 v 16. minuti.

Toda Slovenke so potem prednost povečale za dvakrat (12:8, 14:10). Ne glede na to so njihove nasprotnice v zadnjih minutah dosegle kar štiri zadetke, dobile pa samo enega. Zato se je slovenska prednost precej zmanjšala in Voglarjeva četa je imela ob koncu prvega polčasa le gol prednosti (15:14).

Po manj kot sedmih minutah drugega polčasa so Portugalke ujele Slovenijo (17:17). Potem je bilo na tekmi v Dugem Selu še sedem izenačenj, nazadnje pa je bilo to pri rezultatu 26:26 v 57. minuti.

A nato se je v končnici tekme razpletlo v korist slovenskih mladink. Za vodstvo s 27:26 je v isti minuti zadela Veronika Leški, zadnji zadetek na tekmi pa je dobrih petnajst sekund pred koncem za povišanje rezultata za končnih 28:26 dosegla Manca Jurič.