11. 7. 2014

Mednarodna zveza objavila nosilce pred žrebom skupin SP 2015, Slovenija bo v drugem bobnu

Dober teden pred žrebom, ki bo 20. julija v Dohi, je mednarodna rokometna (IHF) zveza objavila nosilce. Slovenska članska reprezentanca je uvrščena v drugi boben, skupaj s Poljsko, Švedsko in Bosno in Hercegovino, ki je tako visoko zato, ker je v kvalifikacijah izločila Islandijo.

Žreb bo 20. julija v hotelu Ritz v Dohi, vodil ga bo Slovenec Leon Kalin, sicer predsednik tekmovalne komisije mednarodne rokometne zveze (IHF). Slovenija je na zadnjem svetovnem prvenstvu v Španiji osvojila četrto mesto in je pred žrebom skupin SP 2015 uvrščena v drugi boben, skupaj s Poljsko, Švedsko in Bosno in Hercegovino. Vseh držav udeleženk SP 2015 je 24, razdeljene pa bodo v štiri skupine s šestimi udeleženci. Katar bo kot gostitelj imel pravico do izbire skupine. Prava nevarnost se skriva v bobnu 6, kjer je uvrščena Nemčija.

Sistem tekmovanja ostaja nespremenjen, v osmino finala iz vsake predtekmovalne skupine napredujejo najboljše štiri reprezentance.

Nosilci žreba

Boben 1: Španija, Francija, Danska, Hrvaška

Boben 2: SLOVENIJA, Švedska, Poljska, Bosna in Hercegovina

Boben 3: Rusija Katar, Makedonija, Alžirija

Boben 4: Avstrija, Argentina, Belorusija, Češka

Boben 5: Tunizija, Egipt, Brazilija, Bahrajn

Boben 6: Iran, Združeni arabski emirati, Čile, Nemčija.