12. 7. 2014

Slovenske mladinke po porazu proti Švedskem osvojile končno 14. mesto na SP na Hrvaškem

Na svetovnem prvenstvu na Hrvaškem je ženska mladinska reprezentanca Slovenije osvojila končno 14. mesto. Na zadnji tekmi za 13. mesto v Dugem Selu so slovenske mladinke visoko izgubile proti Švedski z rezultatom 20:30 (6:17).

SLOVENIJA - ŠVEDSKA 20:30 (6:17)

Dugo Selo - Športna dvorana, gledalcev: 100, sodnika: Andorka in Hucker (oba Madžarska).

Slovenija: Tripkovič (1 obramba), Golob (1 obramba), Hrovatič (10 obramb), Milakovič 1, Jurič 1, Mrmolja, Ferfolja, Jagurdžija, Melavc 1 (1), Regner 1, Stanko 6, Ljepoja 3, Leški 5 (2), Pirc 1, Ugrin, Pišek 1.

Švedska: Daglund (3 obrambe), Ryde (13 obramb), Nordstrom 2 (1), Lindberg Johansson 4, Gustin 3, Johansson 1, Massing 3, Nilsson Astrom 3, Eriksson 3, Sodren 2, Ahlen 5 (1), Sundberg 3, Lindvall Haggren 1.

Sedemmetrovke: Slovenija 5 (3), Švedska 3 (2).

Izključitve: Slovenija 6 minut, Švedska 6 minut.

Ekipa selektorja Bojana Voglarja je na SP 2014 odigrala devet tekem - trikrat je zmagala in šestkrat izgubila. Premagala je Kitajsko, Tunizijo (obe v skupinskem delu) in Portugalsko (v skupini od 13. do 16. mesta), izgubila pa proti Romuniji, Rusiji, Braziliji (vse tri v skupinskem delu), Madžarski (v osmini finala), Norveški (v skupini od 9. do 16. mesta) in Švedski (za 13. mesto).

Že po treh minutah tekem v Dugem Selu so Švedinje vodile s 3:1, za Slovenijo pa je prvi zadetek dosegla Katarina Regner v peti minuti. Nato je sledila prava ofenziva švedskih mladink, ki so naredile delni izid kar 6:0 in v 13. minuti so vodile že z 9:1.

V 21. minuti je prednost Skandinavk znaša devet golov, Slovenke pa so do takrat dosegle samo tri (12:3). Tudi dve minuti kasneje je bila enaka razlika (13:4), zadnji del prvega polčasa pa je spet pripadel Švedinjam, ki so ta del igre dobile s plus 11 (17:6).

Zmagovalec je bil seveda že odločen, prvih deset minut drugega polčasa pa je pripadlo Slovenkam. Dosegle so šest golov, dobile pa tri in rezultat je bil 12:20. Do konca tekme so imele Skandinavke ves čas prednost od osmih do desetih golov, končni izid pa je bil 30:20.

Za Slovenijo sta največ golov dosegli Tjaša Stanko (6) in Veronika Leški (5), za švedsko reprezentanco pa Hanna Ahlen (5) in J. R. Lindberg (4).

SVETOVNO PRVENSTVO ZA MLADINKE - HRVAŠKA 2014SP za mladinke: Slovenija v skupini za uvrstitev od 13. do 16. mesta uspešnejša od PortugalskeSlovenske mladinke v skupini za uvrstitev od 9. do 16. mesta na SP poražene od NorveškeSvetovno prvenstvo za mladinke na Hrvaškem: Slovenke v osmini finala izgubile z MadžarkamiMladinke na zadnji tekmi v skupini D na SP na Hrvaškem z golom razlike izgubile proti BrazilijiŽenska mladinska reprezentanca Slovenije na svetovnem prvenstvu na Hrvaškem izgubila proti RusijiSlovenske mladinke v tretjem krogu SP doživele prvi poraz - boljša reprezentanca RomunijeV drugem krogu svetovnega prvenstva na Hrvaškem slovenske mladinke boljše od TunizijeSP za mladinke: Slovenke v prvem krogu premagale Kitajsko s šestimi goli razlikeSlovenske mladinke (U-20) začenjajo nastop na svetovnem prvenstvu na Hrvaškem