19. 9. 2014

Celje Pivovarna Laško - Sviš 48:19 (22:6)

Slovenski državni prvaki iz Celja so v tretjem krogu v 1. NLB Leasing ligi dosegli tretjo zaporedno zmago. V dvorani Zlatorog so Celjani gostili Sviš iz Ivančne Gorice in ga premagali kar z 29 goli razlike - končni rezultat tekme je bil 48:19 (22:6).

CELJE PIVOVARNA LAŠKO - SVIŠ IVANČNA GORICA 48:19 (22:6)

Celje - Dvorana Zlatorog, gledalcev: 300, sodnika: Brecelj in Deržek (oba Ajdovščina).

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Skok, Blagotinšek 6, Ivić 6, Janc 5, Razgor 4 (1), Marguč 3, Malus, Poteko 1, Miklavčič 2, Slišković 6 (2), Zarabec 2, Kodrin 4, Pešić 2, Kasal 2, Žvižej 5.

Sviš Ivančna Gorica: Mohar, Slapničar, Tekavec 1, Nered 2, Potokar 1, Marušič 1, Zavodnik 2, S. Stopar 1, Pekolj 4, Košir, Oven, Marinčič, Kristan 2 (1), G. Stopar 3 (1), Bučar, Košir 2 (2).

Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 3 (3), Sviš Ivančna Gorica 5 (4).

Izključitve: Celje Pivovarna Laško 8 minut, Sviš Ivančna Gorica 10 minut.

Celjski rokometaši so dobesedno "povozili" tekmece iz Ivančne Gorice, ki so jih v tej sezoni že ugnali na superpokalni tekmi v Portorožu.

Izbranci domačega trenerja Branka Tamšeta so od prve minute igrali resno in odgovorno, o tem zgovorno priča kar 18 golov prednosti po prvem polčasu. V drugi polovici tekme niso popustili niti za ped in hitro so povedli z 28:7.

Na koncu tekme v dvorani Zlatorog je razlika v zadetih in prejetih golih znašala kar +29 za slovenske državne prvake. Največja prednost v njihovo koist je med tekmo znašala 30 golov.

Pri Celjanih so Blagotinšek, Ivić in Slišković dosegli po šest zadetkov, pri gostih iz Ivančne Gorice pa Pekolj (4) in G. Stopar (3).

Celjska ekipa bo v prihodnjem krogu v sredo, 24. septembra, gostovala v Ribnici, zasedba iz Ivančne Gorice pa bo v soboto, 27. septembra, gostila Sevnico.