19. 9. 2014

Krka - Riko Ribnica 23:27 (10:11)

Rokometaši Rika Ribnice so v tretjem krogu 1. NLB Leasing lige za moške osvojili tudi tretji par prvenstvenih točk v letošnji tekmovalni sezoni. Ribničani so tokrat gostovali pri Krki v Novem mestu in na koncu zmagali s 27:23 (11:10).

KRKA - RIKO RIBNICA 23:27 (10:11)

Novo mesto - Dvorana Marof, gledalcev: 300, sodnika: Žitnik in Majer (oba Trebnje).

Krka: Štangelj, Jurečič 7, Lavrič 2, Didovič 1, Rojc 3, Irman 1, Jakše 1, Rašo, Smolnik 1, Vidmar, Furdi, Cvikl 2, Božič, Potič 1, Adamčič, Klobčar 4.

Riko Ribnica: Leban 5, Fink 3, Atanasov, Merhar, Grebenc 2, Henigman 2, Skušek 1, Andoljšek, Pucelj 7, Knavs, Nosan 7, Klarič, Perovšek, Markovič, Batinič, Košmrlj.

Sedemmetrovke: Krka 7 (4), Riko Ribnica 4 (4).

Izključitve: Krka 6, Riko Ribnica 12 minut.

Rdeč karton: Fink (Riko Ribnica, 56. minuta).

Izbranci gostujočega trenerja Roberta Beguša so v dolenjski prestolnici pričakovano osvojili obe točki, za tretjo zaporedno zmago v tej sezoni pa so se vendarle morali pošteno potruditi.

V prvem polčasu je bila tekma povsem odprta, z zadetkom razlike pa so ga dobili gostje (11:10). V drugem polčasu so rokometaši iz dežele suhe robe vendarle uveljavili svojo kakovost in gostiteljem ušli na pet golov, lepo prednost pa ubranili do konca tekme.

V domači ekipi sta bila najbolj Jan Jurečič s sedmimi in Mitja Klobčar s štirimi zadetki, v gostujoči pa sta Jan Pucelj in Blaž Nosan dosegla po sedem golov.

Ribniška ekipa bo v prihodnjem krogu v sredo, 24. septembra, gostila Celje Pivovarno Laško, novomeška pa bo v soboto, 27. septembra, gostovala v Krškem.