20. 9. 2014

Maribor Branik - Loka 2012 29:26 (15:10)

Igralci Maribora Branika so v tretjem krogu v 1. NLB Leasing ligi za moške dosegli drugo zmago. V domači dvorani Tabor so Mariborčani premagali škofjeloško ekipo Loka 2012, ki tako ostaja pri eni zmagi v tekmovalni sezoni 2014/15.

MARIBOR BRANIK - LOKA 2012  29:26 (15:10)

Maribor - Dvorana Tabor, gledalcev: 180, sodnika: Kočevar (Ribnica) in Lesar (Ljubljana).

Maribor Branik: Taletovič, Čudič, Škalički, Cingesar 1, Kaleb 11 (5), Špelić, Jamnik, Poklar 8 (1), Sok 3, Hrastnik, Fidel 1, Žabič, Verdinek 1, Mišković 2, Mlakar 2.

Loka 2012: Panjtar, M. Vrbinc 1, Rakovec, Šibanc 2, Lapajne 5, Kavčič 1, Štremfelj, Korošec 3, Čebron, Cingesar 4, Bradeško 2, Dolenec 1, Rant, A. Vrbinc, Rebič 1, Setnikar 6 (2).

Sedemmetrovke: Maribor Branik 6 (6), Loka 2012 3 (2).

Izključitve: Maribor Branik 8 minut, Loka 2012 12 minut.

Mariborčani so na prvi domači tekmi v državnem prvenstvu v tej sezoni osvojili načrtovani točki. Toda pot do zmage nad novinci v elitni ligi je bila trnova.

Izbranci domačega trenerja Marka Šibile so si po dokaj bledem uvodu na koncu prvega polčasa priigrali pet golov prednosti (15:10), v drugem pa se poigravali z živci gledalcev v dvorani Tabor. Trdoživi Gorenjci so jim vztrajno dihali za ovratnik in se gostiteljem v 45. minuti približali na gol zaostanka (21:20).

Tudi v 56. minuti je prav tako bilo tesno (26:25). V prelomnih trenutkih dvoboja so Štajerci vendarle uveljavili svojo premoč in zmagali z rezultatom 29:26.

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Ante Kaleb z 11 in Tine Poklar z osmimi goli, v gostujoči pa je Rok Setnikar dosegel šest zadetkov.

Mariborska ekipa se bo v prihodnjem krogu v gosteh pomerila s Slovanom, škofjeloška pa z velenjskim Gorenjem. Obe tekmi bosta v petek, 26. septembra.