20. 9. 2014

Jeruzalem Ormož - Gorenje 17:34 (11:16)

Po tretji zmagi v novi sezoni si rokometaši Gorenja še naprej delijo prvo mesto v 1. NLB Leasing ligi s Celjem Pivovarno Laško in Riko Ribnico. Velenjska ekipa je v tretjem krogu gostovala v Ormožu in z dvojno razliko premagala Jeruzalem Ormož s 34:17 (16:11).

JERUZALEM ORMOŽ - GORENJE VELENJE 17:34 (11:16)

Ormož - Dvorana na Hardeku, gledalcev: 400, sodnika: Škvarc (Ribnica) in Turnšek (Celje).

Jeruzalem Ormož: Bratanovič, Šutalo, Balent, Topolovec, Kolmančič 1, Bogadi 1, Kocbek 4 (1), Radujković, Čudič 7 (1), Rajšp 2, Gregorc 1, Grizolt, Mesarić, Veselko 1, Petrovič.

Gorenje Velenje: B. Burić, Ferlin, Božović, Medved 6, S. Burič 4, Szyba, Skube 1, Špende 1 (1), Golčar 3, Šoštarič 8, Papež 1, Kleč 2, Dobelšek, Gams 3, Nosan 1, Dujmovič 4 (3).

Sedemmetrovke: Jeruzalem Ormož 5 (3), Gorenje Velenje 4 (4).

Izključitve: Jeruzalem Ormož 10 minut, Gorenje Velenje 10 minut.

Velenjčani so po pričakovanju osvojili tretji par točk v tej sezoni, odpor Ormožanov pa so zlomili šele v drugem polčasu. Ormoška ekipa je favorizirani zasedbi iz Velenja nudila dostojen odpor le v prvem polčasu, ko je tik pred odhodom na odmor zaostajala le za dva zadetka (11:13).

V drugi polovici tekme je solidnega vratarja Benjamina Burića, ki je zbral sedem obramb, zamenjal Klemen Ferlin, ki je popolnoma pokopal vse ormoške upe. Za nameček pa so se njegovi soigralci v polju razleteli v napadu in slavili z visoko prednostjo 17 golov (34:17).

V zmagoviti ekipi je bil najbolj učinkovit Mario Šoštarič z osmimi goli, v poraženi pa je Aljoša Čudič dosegel enega manj.

Velenjska ekipa bo v prihodnjem krogu v petek, 26. septembra, gostila Loko 2012, ormoška pa bo dan kasneje gostila Istrabenz Pline Izolo.