20. 9. 2014

Škofljica Pekarna Pečjak – Radeče MIK Celje 30:27 (17:15)

Škofljica  Pekarna Pečjak – Radeče MIK Celje    30:27 (17:15)

Škofljica – Športna dvorana Škofljica. 100 gledalcev. Sodnika: Marko in Matjaž Pirc.

ŠKOFLJICA PEKARNA PEČJAK: Markuš , Hvala-Stojanovič , Glavič , Jovanovič 7(1), Regner 3, Obajdin 8 (4), Kozole 1, Huskič, Zgonec, Slanc 5, Marolt 3, Žnidaršič, Pangerc, Lešek, Garvas, Kolar 3. Trener: Alan Krajnc.

RADEČE MIK CELJE: Klinar, Sikošek, Stegne 1, Kišek, Klančar 7, Ločičnik, Lesjak 3, Gospodarič 2, Brečko 2, Bevc, Jukič 3, Zupančič 1, Dobravc 6 (2), Stopar, Ernestl 2 (1). Trener: Tadej Simončič.

Sedemmetrovke: Škofljica Pekarna Pečjak 6 (5), Radeče Mik Celje 4 (3).

Izključitve:Škofljica 10; Radeče 14 minut.

Rdeči karton: Slanc.

V 1. krogu 1. B DRL, je k povratniku v ligi, ekipi ŠD Škofljice Pekarne Pečjak, prišla v goste ekipa  Radeče Mik Celje. Tekma je bila vseskozi zelo izenačena, saj si nobena ekipa ni priigrala višje prednosti.

Povedli so gostje, vendar je to vodstvo trajalo samo do rezultata 3:2, nato pa so v vodstvo prešli domačini, ki so razen treh izenačenj ob koncu tekme, vseskozi vodil, največ za štiri zadetke. Prvi polčas se je tako končal z rezultatom 17:15.

Tudi v drugem polčasu je bila slika popolnoma identična – domači so bili vseskozi v vodstvu. Ko smo vsi v dvorani mislili, da je pri rezultatu 25:22 tekma praktično dobljena za domačo ekipo, so gostje uspeli ekspresno izenačiti na 26. V dramatični končnici je bilo še enkrat  izenačeno na 27, potem pa so domači igralci zaigrali na vse ali nič v obrambi, v napadu pa preko Obajdina, Marolta in Kozoleta tekmo uspešno pripeljali do konca in zabeležili prvo zmago v sezoni 2014/15, z rezultatom 30:27.