17. 10. 2014

Slovan - Sviš Ivančna Gorica 33:26 (18:13)

Na edini petkovi tekmi v sedmem krogu v 1. NLB Leasing ligi za moške sta se v Ljubljani srečala Slovan in Sviš Ivančna Gorica. V dvorani na Kodeljevem je Slovan zmagal z rezultatom 33:26 (18:13).

SLOVAN - SVIŠ IVANČNA GORICA 33:26 (18:13)

Ljubljana - Dvorana Kodeljevo, gledalcev: 250, sodnika: Žibret (Trbovlje) in Cvetko (Celje).

Slovan: Nunčič, Selaković, Ži. Matajič 2, Berdajs, Bogdanič-Jenko 8 (2), Marojević 1, Kete 5, Stojnič, Erak 3, Krivic 2, Kovačič 3, Ža. Matajič 2 (1), Planinc 1 (1), Sankovič 5, Cvetko 1.

Sviš Ivančna Gorica: Pekač, Slapničar, Tekavec, Nered, Potokar, Oven, Marušič 2, Zavodnik 3, S. Stopar 7 (3), Pekolj 1, Košir 2, Kalabić 6, Marinčič 2, Kristan, G. Stopar 2, Košir 1.

Sedemmetrovke: Slovan 5 (4), Sviš Ivančna Gorica 4 (3).

Izključitve: Slovan 14 minut, Sviš Ivančna Gorica 12 minut.

Ljubljanska zasedba je dosegla tretjo zmago v državnem prvenstvu in prvo na domačem igrišču. Izbranci Boštjana Ficka so pred tem slavili v Novem mestu in Sevnici, na današnji tekmi pa so na kolena položili tekmece iz Ivančne Gorice, ki so v dosedanjem delu 1. NLB Leasing lige vknjižili le eno zmago v minulem krogu nad rokometaši iz Škofje Loke.

Gostitelji so po zmagi napredovali na sedmo, gosti pa po nepolnem krogu nazadovali na zadnje, 14. mesto. Ljubljančani so sijajno odprli tekmo in si takoj priigrali prednost petih golov (6:1), a so jih Dolenjci ujeli in izenačili na 8:8.

V nadaljevanju se je odvijal nekoliko bolj izenačen boj, končnica prvega polčasa pa je minila v prevladi domačih rokometašev, ki so si na polčasu priigrali lepo prednost petih golov (18:13). V drugi polovici tekme si niso dovolili tako vratolomnega padca kot v začetku prvega polčasa in zanesljivo osvojili tretji par točk.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Tim Bogdanić-Jenko z osmimi goli. Andraž Kete in Robert Sanković sta jih prispevala po pet, v gostujoči pa je bil strelsko najbolj razpoložen Simon Stopar s sedmimi goli, medtem ko je Elvir Kalabić prispeval enega manj.

Ljubljanska zasedba bo v prihodnjem krogu gostovala v Ribnici, ekipa iz Ivančne Gorice pa v Velenju. Obe tekmi bosta v soboto, 25. oktobra.