21. 10. 2014

Gorenje se bo v tretjem krogu evropskega pokala EHF srečalo z rusko ekipo Permski medvedi

Na sedežu EHF na Dunaju so izžrebali pare tretjega kvalifikacijskega kroga pokala EHF. Slovenskemu predstavniku Gorenju je žreb namenil rusko ekipo Permski medvedi. Zmagovalci 16 dvobojev tega dela tekmovanja se bodo uvrstili v skupinski del.

Prve tekme 3. kroga bodo na sporedu 22. in 23 novembra, povratne pa teden dni pozneje. Švedski Kristianstad, ki je v 2. krogu izločil Maribor Branik, se bo meril z nemškim Hamburgom, nekdanjim evropskim prvakom.

Gorenje bo evropsko sezono začelo šele v tretjem krogu, Permski medvedi pa so igrali že v drugem krogu. Njihov rival je bil češki klub Talent Plzen, ki so ga Rusi premagali na obeh tekmah. V seštevku dveh tekem je bilo 55:48, saj so Permski medvedi najprej zmagali na Češkem s 25:23, nato pa še na domačem igrišču s 30:25.

Ivan Vajdl, trener Gorenja: "Rusi so v drugem krogu premagali češkega predstavnika, zato predvidevamo, da gre za dobrega nasprotnika. Gre za tipično rusko ekipo in vemo, kakšen rokomet gojijo v tej državi. Naša želja je, da o njih pridobimo čim več podatkov in da se dobro pripravimo na obe tekmi. Kroglice tokrat na žrebu niso bile na naši strani, saj smo dobili najbolj oddaljeno ekipo."