25. 10. 2014

Riko Ribnica - Slovan 28:24 (16:9)

Ekipa Riko Ribnica se je v osmem krogu v 1. NLB Leasing ligi za moške veselila nove prvenstvene zmage. Ribničani so bili doma boljši od Slovana iz Ljubljane z rezultatom 28:24 (16:9).

RIKO RIBNICA - SLOVAN 28:24 (16:9)

Ribnica - Športna dvorana, gledalcev: 300, sodnika: Kavalar (Celje) in Sok (Ormož).

Riko Ribnica: Perovšek, Klarič, Leban 7 (4), Fink 8, Atanasov, Merhar 1, Grebenc 2, Henigman 1, Skušek, Andoljšek, Pucelj 4, Pahulje, Nosan 2, Markovič 1, Batinič 2 (1), Košmrlj.

Slovan: Nunčič, Selaković, Prevolnik 5, Ži. Matajič, Grojzdek, Bogdanič-Jenko 1 (1), Kete 5, Stojnič, Erak 4, Krivic 3, Topolovec 1, Kovačič 3, Ža. Matajič 1 (1), Planinc 1, Sankovič, Cvetko.

Sedemmetrovke: Riko Ribnica 6 (5), Slovan 3 (2).

Izključitve: Riko Ribnica 10 minut, Slovan 8 minut.

Rdeč karton: Pucelj (Riko Ribnica, 51. minuta).

Ribničani so dosegli šesto zmago in zadržali peto mesto na lestvici, Ljubljančani pa so doživeli peti poraz v tej sezoni.

V uvodnih petnajstih minutah se je odvijala izenačena predstava (6:6), v nadaljevanju pa so na igrišču zagospodarili rokometaši iz dežele suhe robe in si na polčasu priigrali velikih sedem golov prednosti (16:9). Lepo zalogo v zadetkih so v drugi polovici tekme z zbrano in preudarno igro zanesljivo ubranili.

V domači ekipi sta bila strelsko najbolj učinkovita Blaž Fink z osmimi in Patrik Leban s sedmimi zadetki, v gostujoči pa sta Jan Prevolnik in Andraž Kete dosegla po pet golov.

Ljubljanska zasedba bo v prihodnjem krogu v petek, 7. novembra, gostila Krško, ribniška pa bo dan kasneje gostovala v Ivančni Gorici. (sta)