25. 10. 2014

Istrabenz Plini Izola - Celje Pivovarna Laško 19:39 (11:20)

Celjani so v osmem krogu v 1. NLB Leasing ligi visoko zmagali na gostovanju v Izoli. Slovenski državni prvaki so z ekipo Istrabenz Plini Izola opravili kar z dvajsetimi goli razlike, končni rezultat pa je bil 39:19 (20:11).

ISTRABENZ PLINI IZOLA - CELJE PIVOVARNA LAŠKO 19:39 (11:20)

Izola - Športna dvorana, gledalcev: 400, sodnika: Lah (Ormož) in Žitnik (Trebnje).

Istrabenz Plini Izola: Gregorič, Vončina, Žgavec, Kević, Jurič, Grbec, Božič 1, Pucelj, Gomezelj 2, Velkavrh, Rončević 4 (2), Zorić-Stepančič 2, Grlj, Čosić 5, Vukovič, Popovič 5.

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Skok, Blagotinšek 5, Ivić 3, Žuran 3, Janc 6, Razgor 2 (1), Marguč 3, Poteko, Miklavčič 2, Slišković 4 (1), Zarabec 3, Kodrin 1, Pešić 1, Kasal 2, Žvižej 4 (1).

Sedemmetrovke: Istrabenz Plini Izola 6 (2), Celje Pivovarna Laško 4 (3).

Izključitve: Istrabenz Plini Izola 0 minut, Celje Pivovarna Laško 10 minut.

Rdeči karton: Pešić (Celje Pivovarna Laško, 54. minuta).

Slovenski prvaki so na Obali osvojili sedmi par točk. Celjani so vse dvome o končnem razpletu razrešili v uvodnih tridesetih minutah, v drugi polovici tekme pa so v sijajnem vzdušju svojo prednost več kot podvojili.

Izbranci gostujočega trenerja Branka Tamšeta so narekovali ritem od prve do zadnje minute. Že po prvi tretjini tekme so si priigrali šest golov prednosti (12:6), polčas pa zaključili z devetimi (20:11).

Še bolj udarno predstavo so prikazali v uvodnih desetih minutah drugega polčasa, ko so gostiteljem ušli na +15 (27:12). Deset minut pred koncem neenakovrednega dvoboja je razlika med danimi in prejetimi goli znašala +18 (33:15), na koncu pa +20.

V zmagoviti ekipi je bil najbolj učinkovit Blaž Janc s šestimi goli, izkazal pa se je tudi vratar Matevž Skok s 17 obrambami. V izolski zasedbi sta Jan Popovič in Elvin Čosić dosegla po pet zadetkov.

Celjska ekipa bo v prihodnjem krogu gostila trebanjski Trimo, izolska pa bo gostovala v Sevnici. Obe tekmi bosta v soboto, 8. novembra. (sta)