25. 10. 2014

Velenje - Piran 23:27 (10:12)

Velenje - Rdeča dvorana, 100 gledalcev. Sodnika: Colner in Nikolič.

Velenje: Amon Edita (15 obramb), Tabaković, Tomić 2, Ferenc 1, Nakić Milka, Naglič 6 (2), Nakić Branka, Finkšt 4 (1), Amon Ines 5 (1), Mičić 3, Majerič, Halilović 2, Simić, Pajić. Trenerka: Snežana Rodić.

Piran: Spahić (9 obramb), Kraja, Panger 2, Medić 1, Krajnc 5 (3), Unuk 2, Hrnjič 4 (1), Milaković 5, Jagurdžija 8 (1), Terčič, Avsec, Benčič, Šabič. Trenerka: Dalija Erceg.

Sedemmetrovke: Velenje 5 (6), Piran 5 (8).

Izključitve: Velenje 6 minut, Piran 4 minute.

Zelo izenačen začetek tekme, po katerem so se prve ''odlepile'' domače rokometašice in v 19. minuti povedle z 9:6. A žal je bilo to zadnje vodstvo Velenjčank, saj so nato izgubljale žoge v napadu in naredile preveč tehničnih napak ter dovolile Primorkam, da so najprej izenačile, nato pa odšle na odmor z 2 zadetkoma prednosti (12:10).

V 2. polčasu so gostje iz Pirana narekovale tempo, razigrala se je njihova zunanja igralka Amina Jagurdžija, ki je ''rešetala'' mrežo Velenjčank. Pirančanke so tekmo mirno pripeljale do konca in zasluženo slavile z rezultatom 27:23. Za domače se je ponovno izkazala vratarka Edita Amon, ki je na koncu vknjižila 15 obramb in preprečila še višji poraz svoje ekipe.

V naslednjem krogu Velenjčanke gostujejo v Ajdovščini (sobota, 8.11.2014 ).