26. 10. 2014

GEN-I Zagorje – Celje Celjske mesnine 32:25 (16:9)

Zagorje - Športna dvorana, 100 gledalcev, sodnika: Ocvirk in Štrigl.

GEN-I  Zagorje: Perić (4 obrambe), Golob (8 obramb); Ahlin 2, Rebolj 2, Voglar 1 (1), Ugrin 3, Bratec 2, Ferfolja, Smajlovič, Ljepoja 4, Ljubas 9 (3), Obradović 6, Sterle 3. Trener: Bojan Voglar.

Celje Celjske mesnine: Hrovatič (7 obramb), Zupančič, Belec 2, Dernovšek, A. Vrček 2, S. Vrček 2, Hren 5 (3), Perič, Pišek 2, Pelikan 2, Cvikl, Palir 1, Šolman, Privšek 2, Klakočer 7, Tržan. Trener: Rajko Begovič.

Sedemmetrovke: GEN-I  5 (4), Celjske  mesnine  3 (3)

Izključitve: GEN-I  4, Celjske mesnine  4 minute.

Po težki zmagi v Ajdovščini so pod prvakinje proti simpatičnim Celjankam zaigrale na višjem nivoju in brez večjih težav prišle do novih točk.

V prvih 11 minut je bila igra enakopravna in po golu Ljubasove na 5:4 in dobrih obrambah Pie Golob so v nadaljevanju hitro prišle do visoke vodstva na koncu prvega polčasa.

V drugem delu, Zagorjanke držijo prednost med 9 in 11 golov razlike in v zadnjih minutah malo popustile, kar so borbene Celjanke izkoristile in odšle domov z sedmini goli razlike.

Po porazu proti Piranu  in težki zmagi v Ajdovščini so Zagorjanke pokazale precej boljšo formo in občutek je, da se je forma začela dvigati, kar je dobrodošlo pred napornim mesec novembrom, ki prinaša tudi tekme v pokalu EHF (15. november ob 19.00 v Zagorju, 23. november na Danskem).