26. 10. 2014

Herz Šmartno – Brežice 32:27 (17:18)

Herz Šmartno – Brežice 32:27  (17:18)

Šmartno pri Litiji – Dvorana Pungrt, 200 gledalcev, sodnika: Ocvirk in Štrigl.

Herz Šmartno: Tom Virant (3 obrambe), Žižek, Ribarič, Žiga Pregelj 1, Gradišek 7, Urban Poglajen 3, Bahovec 3, Tilen Virant, Luka Poglajen 3, Muratovič (9 obramb), Cestnik 1, Šmejc 8, Bučar, Avsec 4, Močnik 2, Kus. Trener: Jaka Keše.

Brežice: Aleš Polovič (11 obramb), Ščuri, Lipej 9, Jaka Tomše, Miha Tomše 4, Hecher 5, Kovač 3, Dučanovič, Škoflek, Kramar (0 obramb), Kristjan Polovič, Šalamon 1, Čanžar 5, Mlakar, Zagode. Trener: Ale Kukavica.

Sedemmetrovke: Herz Šmartno 5 (2), Brežice 6 (4).

Izključitve: Herz Šmartno 6 minut, Brežice 12 minut.

Ekipa Herz Šmartna je pred domačim občinstvom začela precej oslabljena, poškodovanim igralcem sta se pridružila tudi brata Berglez. Po začetnem vodstvu 2:0 so bolje začeli igrati gostje, ki so narekovali visok tempo, z nekaj dobrimi potezami prišli do vodstva 8:12, ter prvi polčas tudi dobili z 17:18. V drugem delu izenačen začetek, zelo dobra igra obeh ekip, vendar so domači izkušeni igralci le našli način, kako preobrniti tekmo. Po približno 40ih minutah prvo vodstvo 23:22 za Šmarčane, ki so nato z agresivno obrambo pričeli višati vodstvo. Vratar Muratovič je v 50. in 56. minuti obranil še dve sedemmetrovki, ki sta dokončno prevesili tekmo. Domačo ekipo so v zadnji minuti gledalci zasluženo pričakali na nogah, saj so si novi dve točki izborili z veliko borbenostjo