22. 11. 2014

Brežice - Grosuplje 33:24 (16:15)

Brežice - Športna dvorana, gledalcev: 200, sodnika: Pirc Iztok in Nahtigal Uroš.

Brežice: A. Polovič, Deržič 1, Lipej 1, J. Tomše 2, M. Tomše 5, Hecher 6, Kovač 2, Dučanovič 1, Krivokapič, Škoflek 3, Kramar, Šalamon,F. Čanžar 8 (5), Mlakar 1, T. Čanžar, Zagode 3.

Grosuplje: Slemenjak, Kitak, Grum J. 4, Mušič, Ferkulj 1, Rede, Grum B., Corel 8, Zakotnik 3, Kump, Šemrov 2, Kastelic 6, Repar, Erjavec.

Sedemmetrovke: Brežice 7 (5), Grosuplje 6 (4).

Izključitve: Brežice 6 minut, Grosuplje 6 minut.

Rokometna tekma med Brežicami in Grosupljim je sovpadla s praznovanjem 60 letnice ustanovitve kluba in je bila zaključek prireditve ob prazniku, zato je bila želja po zmagi še toliko večja. Prvi polčas je postregel z izenačeno igro. Domačini so v 10. minuti povedli z dvema zadetkoma razlike, zatem pa v igri popustili, kar so gosti iz Grosuplja izkoristili in v 16. Minuti celo povedli ter vodstvo držali do 21. minute, ko je domačinom uspelo rezultat izenačiti (10:10). Do konca prvega polčasa je bila igra izenačena, Brežičani so v zadnji minuti polčasa zadeli in na odmor odšli z zadetkom razlike (16:15).

V drugem delu so Brežičani začeli z boljšo igro v obrambi in napadu in v prvih desetih minutah zadeli šestkrat, gostom pa preprečili, da bi zatresli mrežo Brežičanov. Brežičani so do konca tekme igro in rezultat nadzorovali ter na koncu slavili z rezultatom 33:24.

Rokometaši Brežic bodo v 10. krogu gostovali v Črnomlju, Grosuplje pa bo gostilo ekipo iz Radeč.