26. 11. 2014

Celje Pivovarna Laško - Sevnica 37:23 (21:12)

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 12. krogu v 1. NLB Leasing ligi dosegli že dvanajsto prvenstveno zmago. V domači dvorani Zlatorog so premagali goste iz Sevnice s 37:23 (21:12).

CELJE PIVOVARNA LAŠKO - SEVNICA 37:23 (21:12)

Celje - Dvorana Zlatorog, gledalcev: 300, sodnika: Knez (Ajdovščina) in Košir (Ribnica).

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Skok, Kastelic, Ivić 4 (1), Žuran 5, Janc 2, Razgor 5 (3), Marguč 3 (1), Malus 3, Poteko 4, Miklavčič 1, Slišković, Zarabec, Kodrin 4, Kasal 3, Žvižej 3.

Sevnica: Gerčar, Brglez, Dražetič, Krnc 4, Djurdjević 7 (2), Suholežnik, Cigler 1, Gorenjak 2, Kuhar 1 (1), Brilej, Bezgovšek 2, Gjerek, Pernovšek, Novšak, Fižuleto 6, Mrgole.

Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 8 (5), Sevnica 5 (3).

Izključitve: Celje Pivovarna Laško 4 minute, Sevnica 8 minut.

Celjska zasedba je po pričakovanju dosegla dvanajsto zmago v nizu in je brez poraza na vrhu prvenstvene lestvice. Hkrati je po hudem nedeljskem boju in zmagoslavju nad nemško ekipo Rhein-Neckar Löwen nekoliko varčevala moči pred sobotnim obračunom lige prvakov v gosteh proti makedonskemu Vardarju iz Skopja, Sevničani pa ostajajo le pri eni zmagi v tej sezoni.

Izbranci domačega trenerja Branka Tamšeta so bili gospodarji Zlatoroga, od prve do zadnje minute so narekovali ritem, ki jim je ustrezal, in zlahka osvojili novi točki. V domači zasedbi sta bila najbolj učinkovita Rok Žuran in David Razgor, ki sta dosegla po pet golov, v gostujoči pa Miloš Djurdjević s sedmimi in Lucijan Fižuleto s šestimi zadetki.

Celjska zasedba bo v prihodnjem krogu v sredo, 3. decembra, gostovala v Mariboru, sevniška pa bo v soboto, 6. decembra, gostila velenjsko Gorenje. (sta)