20. 12. 2014

Maribor Branik - Gorenje Velenje 31:36 (18:21)

Derbi 15. kroga v 1. NLB Leasing ligi za moške v dvorani Tabor se je končal z zmago Gorenja. Velenjčani so na gostovanju premagali domači Maribor Branik z rezultatom 36:31 (21:18).

MARIBOR BRANIK - GORENJE VELENJE 31:36 (18:21)

Maribor - Dvorana Tabor, gledalcev: 1200, sodnika: Cvetko (Celje) in Žibret (Trbovlje).

Maribor Branik: Škalički, Taletović, Čudič, Cingesar 7, Žmavc, Kaleb 3 (1), Špelić 4, Jamnik 1, Poklar 3, Sok 3 (1), Fidel 3, Žabič 2, Verdinek 1, Mišković 3, Mlakar 1.

Gorenje Velenje: B. Burić, Ferlin, Božović 1, Cehte, S. Burić 9, Szyba 3, Skube 8, Golčar, Šoštarič 8, Kleč, Dobelšek, Gams 2, Zaponšek, Nosan, Dujmovič 5, Bećiri.

Sedemmetrovke: Maribor Branik 4 (2), Gorenje Velenje 0.

Izključitve: Maribor Branik 8 minut, Gorenje Velenje 8 minut.

Osrednja tekma državnega prvenstva se je v štajerski prestolnici končala z zmagoslavjem slovenskih podprvakov iz Velenja, ki bodo na "zimski počitek" odšli z dvema točkama zaostanka za vodilnimi tekmeci iz Celja, tretjeuvrščeni Mariborčani pa zaostajajo šest točk.

"Ose" so bile vseskozi v vodstvu. V prvi polovici tekme so si Velenjčani najvišjo prednost priigrali v 28. minuti, ko si si priigrali šest golov prednosti (21:15), a so gostitelji v izdihljajih prvega dela naredili delni izid 3:0.

V prvi polovici drugega polčasa so se še bolj enakovredno zoperstavili favoriziranim gostom in jih v 40. minuti skorajda ujeli (24:25). V prelomnih trenutkih je bilo več preudarnosti na strani izbrancev gostujočega trenerja Ivana Vajdla.

Velenjčani so med 44. in 50. minuto naredili delni izid 7:1 in povišali na 32:25 ter navkljub neprepričljivi predstavi v končnici, ko so domačini znižali na 31:33, razrešili vse dvome o zmagi.

V velenjski ekipi je bil najbolj učinkovit Senjamin Burić z devetimi goli, Staš Skube in nekdanji Mariborčan Mario Šoštarič sta dosegla po osem zadetkov. V domači ekipi je Darko Cingesar dosegel sedem zadetkov.

Državno prvenstvo se bo zavoljo svetovnega prvenstva v Katarju nadaljevalo februarja prihodnje leto. Mariborska ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Škofji Loki, velenjska pa bo gostila ormoški Jeruzalem. Obe tekmi bosta 14. februarja. (sta)