27. 12. 2014

V prvem krogu novoletnega turnirja Slovenija visoko premagala Egipt (34:20)

Moška rokometna reprezentanca Slovenije je novoletni mednarodni turnir v Celju začela z zmago. V prvem krogu so Slovenci v dvorani Zlatorog premagali reprezentanco Egipta s 34:20 (17:10).

SLOVENIJA - EGIPT 34:20 (17:10)

Celje - Dvorana Zlatorog, gledalcev: 700, sodnika: Cvetko in Turnšek (oba Slovenija).

Slovenija: Skok, Marguč 4 (2), Cehte 7, Dolenec 5 (2), Špiler 1, Miklavčič, Blagotinšek 2, Gaber, Zorman, Šoštarič 5, Ferlin, Skube 2 (1), Razgor 6 (1), Bundalo 1, Bombač 1.

Egipt: Abouedaid 3, Radwan 1, Hamidabdelrahman 2 (1), Ramadan 2, Issa 1, Bakir, Elwakil, Amer 3 (2), Aly, Soliman, Elbassiouny 3 (1), Hashem 1, El Masry, Nawar, Elderaa, El Ahmar 2, Khalil, Hendawy, Mohamed 2.

Sedemmetrovke: Slovenija 7 (5), Egipt 5 (4).

Izključitve: Slovenija 8 minut, Egipt 2 minuti.

Selektor Boris Denič je imel na razpolago samo 15 igralcev, ki so že od ponedeljka na pripravah v Zrečah. Kot je napovedal že prej, je na tribuni pustil Vida Kavtičnika, Gorazda Škofa, Luka in Miho Žvižeja ter Dragana Gajića, medtem ko se bo pet reprezentantov, ki imajo še klubske obveznosti v tujini (Jure Natek, Marko Bezjak, Primož Prošt, Miladin Kozlina, Sebastian Skube) pridružilo pripravam šele po novem letu.

Egipt, ki bo prav tako kot Slovenija igral na bližnjem svetovnem prvenstvu v Katarju, je v šestdesetih minutah vodil samo enkrat – pri rezultatu 1:0 v prvi minuti. Gostje so se upirali do rezultata 6:6 v 14. minuti, nato pa je ekipa selektorja Deniča naredila delni izid 4:0 in v 20. minuti povedla z 10:6.

Tudi po zaslugi razpoloženega vratarja Matevža Skoka (devet obramb v prvem polčasu) je prednost v korist Slovenije tudi v nadaljevanju naraščala. Štirje naši rokometaši (Jure Dolenec, Klemen Cehte, Gašper Marguč in Simon Razgor) so že do konca prvega polčasa dosegli vsak po tri zadetke.

V 26. minuti je imela slovenska reprezentanca prvič plus sedem (14:7), najvišja prednost v tem delu igre pa je znašala osem golov. Prvič se je to zgodilo pri rezultatu 16:8 v 28. minuti, čeprav je bil na klopi za kaznovane igralce Jure Dolenec, drugič pa v zadnji minuti pred prvega polčasa, ko je bilo na semaforju 17:9.

Začetek drugega polčasa je pripadel Egipčanom, ki so dosegli dva gola zapored in zmanjšali na 12:17. Toda zatem so Slovenci dodali plin in razlika v njihovo korist je začela hitro naraščati. Po vodstvu Slovenije z 19:14 v 36. minuti nasprotniki kar devet minut niso dosegli gola, v tem času pa Slovenci štiri in na sredini drugega polčasa je bilo 23:14.

V 47. minuti so slovenski rokometaši prvič povedli z desetimi goli prednosti (25:15), Egipt pa je prvi zadetek iz igre po 36. minuti dosegel šele v 50. minuti. Najvišjo razliko si je slovenska izbrana vrsta priigrala v predzadnji minuti tekme, ko je po zadetku Maria Šoštariča povedla s 34:19.

Za Slovenijo so največ golov dosegli Klemen Cehte (7), Simon Razgor (6), Jure Dolenec in Mario Šoštarič (po 5), za Egipt pa Taha Elhosainy Abouebaid in Heshm Ahmed Elbassiony (po 3).

Na prvi tekmi celjskega turnirja je bila Alžirija boljša od Savdske Arabije s 27:19 (13:8). V nedeljo, 28. decembra, se bosta ob 17.30 srečala Egipt in Savdska Arabija, ob 20. uri pa še Slovenija in Alžirija. (sta, dz)