21. 2. 2015

Velenjčani do prvega para točk v evropskem pokalu EHF

Igralci Gorenja so v skupinskem delu evropskega pokala EHF dosegli prvo zmago. V prvem krogu so izgubili v Hamburgu z 28:33, v drugem pa so bili doma boljši od norveškega Hasluma s 34:21 (18:13).

GORENJE VELENJE - HASLUM 34:21 (18:13)

Velenje - Rdeča dvorana, gledalcev: 1500, sodnika: Laitinen in Korja (oba Finska).

Gorenje Velenje: B. Burić, Ferlin, Božović 4, Cehte 1, Medved 3, S. Burić 4, Szyba 6, Skube 9 (2), Golčar, Šoštarič 2, Kleč 1, Vrečar 1, Dobelšek 1, Gams 1, Nosan 1, Dujmovič.

Haslum: Aasheim, Tjemsland, Soendena 4, Roe 6 (2), Barthold 3, Andreassen, Schoenningsen 1, Tennfjord, Brannberger 3, Gjoen, Johannesen, Berens, Pedersen, Patriksson 4.

Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 3 (2), Haslum 2 (2).

Izključitve: Gorenje Velenje 4 minute, Haslum 6 minut.

Slovenski podprvaki so na svoj račun vpisali prvi par točk v pokalu EHF. Po uvodnem porazu v nemškem Hamburgu so v drugi tekmi na kolena položili tekmece iz norveškega Hasluma s kar trinajstimi goli razlike (34:21).

Že konec prihodnjega tedna pa jih čaka naslednja tekma, ko se bodo v gosteh pomerili s švicarsko ekipo Pfadi Winterthur. Švicarsko-slovenski klubski obračun se bo v soboto, 28. februarja, pričel ob 19.30.

Tokratna tekma se sicer ni začela po godu domačih navijačev. Haslum je s hitrimi protinapadi napravil delni izid 5:0 za vodstvo s 7:3. Takrat pa je med vratnici stopil Klemen Ferlin (skupaj 20 obramb), ki je ob občutno resnejšem pristopu soigralcev v obrambi začel po tekočem traku zbirati obrambe.

Te so pomagale domači ekipi k preobratu. Tako protinapadi kot domiselna igra, v kateri sta prednjačila Staš Skube in Michal Szyba, so začeli tehtnico nagibati na Gorenjevo stran. V 15. minuti je bilo že 9:9, po izidu 11:12 so naredili delni izid 5:0, za največjo prednost pa je poskrbel Miloš Božović v 30. minuti, ko je zadel za 18:13.

Po novem povišanju naskoka na 19:13 pa so se začele črne minute. Ves navdih v napadu Gorenja je poniknil, posledica tega pa je bil delni izid 4:0 v korist gostov in znižanje na 19:21. Toda minuta odmora je znova zalegla.

V 50. minuti so imeli domači znova pomirjujočih pet zadetkov prednosti (26:21), Skube pa je v 52. minuti zadel že za 28:21, kar je praktično že pomenilo zmago domače ekipe. Najvišja prednost je bila prav ob koncu 34:21.

Najboljši strelec Gorenja je bil Skube z devetimi zadetki, pri gostih jih je Andres Roe dosegel šest.

Klemen Ferlin, vratar Gorenja: "Razen samega uvoda lahko rečem, da smo odigrali vrhunsko. Tudi danes smo imeli nihanja, a se nam na srečo to na rezultatu ni odrazilo. Sedaj nas čaka Izola, ki mora na domačem parketu pasti z minimalno desetimi, če ne petnajstimi zadetki razlike, nato pa Winthertur, ki je v prvem krogu premagal Håslum, zato pričakujem napet obračun."