28. 2. 2015

Krško - Celje Pivovarna Laško 19:47 (12:22)

Slovenski državni prvaki iz Celja v 18. krogu v 1. NLB Leasing ligi niso imeli nobenih težav na gostovanju v Krškem. Celjani so zadnjeuvrščene domačine nadigrali kar z 28 goli razlike - bilo je 47:19 (22:12).

KRŠKO - CELJE PIVOVARNA LAŠKO 19:47 (12:22)

Krško - Športna dvorana SŠ, gledalcev: 77, sodnika: Štrigl (Velenje) in Knez (Ajdovščina).

Krško: Supančič, Zorič, Dragan 2 (1), Dular 1, Ban 3, Rozman, Škafar 2, Sobotič 5, Kodrič, Romih, Polutnik, Kastelic 3, Sendelbah, Bogovič, Zoran 2, Vovk 1.

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Blagotinšek 6, Ivić 4, Žuran 2, Janc 8, Razgor 2 (1), Marguč 3, Malus 2 (1), Poteko 5, Skok, Miklavčič 3, Cvetko, Zarabec, Kodrin 7, Žvižej 5.

Sedemmetrovke: Krško 2 (1), Celje Pivovarna Laško 3 (2).

Izključitve: Krško 10 minut, Celje Pivovarna Laško 4 minute.

Celjani so proti Krškemu prišli do 28. zaporedne zmage v državnem prvenstvu, svojo premoč pa so pokazali že v prvem polčasu, ko so se jim tekmeci upirali le v uvodnih minutah, nato pa so večkratni slovenski prvaki zaigrali v napadu in obrambi, kot znajo, to pa se je pokazalo tudi na rezultatu.

Krčani so se zasedbi Branka Tamšeta upirali v uvodnih desetih minutah, po katerih je bilo 6:6. Celjani so nato počasi prestavljali v višje prestave, posledično je bila tudi razlika na semaforju vedno višja. Po 20 minutah so vodili za tri (13:10), v zadnjih desetih minutah prvega polčasa pa so prejeli le še dva gola, dali so jih devet, rezultat pa je bil že 22:12.

Nič kaj bolje se Krškemu ni godilo v druge pol ure, saj vsaj na začetku pivovarji niso popuščali. Prednost so še povišali in do 40. minute, ko je bilo 30:14, že dokončno odločili, kam gresta dve točki.

Prvi strelec tekme je bil Blaž Janc z osmimi goli, pet jih je dal že v prvem polčasu, sedem jih je za Celjane dal Tilen Kodrin. Na drugi strani jih je Tadej Sobotič dosegel pet.

Krško bo tekmo naslednjega kroga igralo v petek, 6. marca, ko ga čaka gostovanje v Sevnici, Celjane pa čaka gostovanje v Slovenj Gradcu.