4. 3. 2015

Slovan - Gorenje Velenje 25:28 (14:17)

Na prvi tekmi 19. kroga v 1. NLB Leasing ligi za moške je Slovan izgubil na domačem igrišču. Od Ljubljančanov je bilo v dvorani na Kodeljevem boljše Gorenje iz Velenja, ki je zmagalo z 28:25 (17:14).

SLOVAN – GORENJE VELENJE 25:28 (14:17)

Ljubljana – Dvorana Kodeljevo, gledalcev: 150, sodnika: Kočevar (Ribnica) in Turnšek (Celje).

Slovan: Nunčič, Prevolnik 3, Ži. Matajič 1, Grojzdek 5, Marinček, Bogdanič-Jenko, Selakovič, Kete 4, Stojnič, Erak 3, Krivic, Topolovec 1, Kovačič 1, Ža. Matajič 7 (5), Planinc, Kunst.

Gorenje Velenje: Božovič 2, Cehte 3, Medved, B. Burić, Szyba 3, Skube 7 (1), Ferlin, Golčar, Šoštarič 5 (1), Kleč 5, Vrečar, Dobelšek, Gams 2, Zaponšek, Nosan, Dujmovič 1.

Sedemmetrovke: Slovan 6 (5), Gorenje Velenje 3 (2).

Izključitve: Slovan 10 minut, Gorenje Velenje 10 minut.

Velenjski rokometaši z 18. prvenstveno zmago ostajajo v boju za državni naslov, po prvi tekmi 19. kroga pa so se zdaj na vrhu po točkovnem izkupičku izenačili z vodilnimi igralci Celja Pivovarne Laško.

Gorenje je do zmage v Ljubljani prišel težje od pričakovanj. Slovan je bil večino tekmo v stiku s favoriziranimi osami iz Velenja, ki so ob polčasu vodile za tri gole (14:17).

Še bolj napeto je bilo v nadaljevanju. Velenjčani so v 40. minuti vodili za dva gola (20:18), skorajda povsem pa je njihova prednost skopnela deset minut kasneje, ko je Slovan zaostajal le še 22:23. Ljubljanski odpor so gosti strli šele v zadnjih minutah.

Najučinkovitejša strelca tekme sta bila Žan Matajič in Staš Skube, oba sta zadela po sedemkrat.

Slovan bo tekmo 20. kroga igral prihodnjo soboto, ko bo gostoval v Ivančni Gorici, Velenjčani bodo isti dan gostili trebanjski Trimo.