6. 3. 2015

Sevnica - Krško 29:25 (13:10)

Na tekmi zadnjeuvrščenih ekip v 1. NLB Leasing ligi za moške med Sevnico in Krškim v 19. krogu so se veselili domači igralci. Sevničani so premagali goste iz Krškega z 29:25 (13:10).

SEVNICA - KRŠKO 29:25 (13:10)

Sevnica - Dvorana OŠ Sava Kladnika, gledalcev: 250, sodnika: Sok in Lah (oba Ormož).

Sevnica: Gerčar, Brglez, Gjerek 1, Fižuleto 4, Brilej 11 (1), Djurdjević 10 (1), Gorenjak 1, Brečko 2, Kuhar, Bezgovšek, Krnc.

Krško: Vouk 3, Kastelic 5, Ban 4 (2), Sendelbah 3 (1), Rozman 1, Bah, Rozman 1, Sobotič 3, Škafar 1, Sintič 4 (3), Dragan 1, Zoran.

Sedemmetrovke: Sevnica 2 (2), Krško 5 (6).

Izključitve: Sevnica 12 minut, Krško 14 minut.

V derbiju z začelja prvenstvene lestvice so imeli nekaj več moči Sevničani, ki so vodili že ob polčasu. Domači so preko Brileja v 18. minuti vodili 10:4, a se gostje niso predajali.

Preko Matica Kastelica jim je uspel dober niz, tako da so pred odmorom zaostanek uspeli znižati. A domači se v drugem delu niso pustili premagati. Še naprej so narekovali oster tempo, ki jim je s temi zaporednimi goli Klemna Brileja v 34. minuti prinesel vodstvo s 17:11.

V nadaljevanju je bil uspešen še Miloš Djurdjevič, ki je prav tako zadel trikrat zapored in gostom ni ostalo drugega, kot loviti priključek. Domači so bili še naprej uspešni in so gostom prizadejali še 18. poraz v sezoni, sebi pa priborili tretjo zmago v 19 krogih prvenstva.

V 20. krogu bo Sevnica prihodnjo soboto gostovala v Slovenj Gradcu, Krško pa gosti Maribor Branik.