27. 3. 2015

Riko Ribnica - Sviš Ivančna Gorica 39:30 (23:14)

Na drugi tekmi 22. kroga v 1. NLB Leasing ligi za moške sta se srečala Riko Ribnica in Sviš Ivančna Gorica. Zmage so se veselili domači rokometaši, ki so gostujočo ekipo visoko premagali z 39:30 (23:14).

RIKO RIBNICA - SVIŠ IVANČNA GORICA 39:30 (23:14)

Ribnica - Dvorana ŠC Ribnica, gledalcev: 250, sodnika: Teršek (Hrastnik) in Žibret (Trbovlje).

Riko Ribnica: Leban 7 (2), Fink 8, Atanasov, Kljun, Grebenc 4, Knavs 1, Skušek 6 (1), Andoljšek 2, Pucelj 4, Pahulje 1, Nosan 2, Klarič, Markovič 1, Perovšek, Batinić 3, Košmrlj.

Sviš Ivančna Gorica: Podržaj, Nered 5, Potokar 2 (2), Marušič 2, Zavodnik 5, Pekeč, S. Stopar 2, Pekolj 1, Matej Košir 7, Slapničar, Marinčič 1, G. Stopar 3 (2), Bučar, Matic Košir 2.

Sedemmetrovke: Riko Ribnica 5 (3), Sviš Ivančna Gorica 5 (4).

Izključitve: Riko Ribnica 12 minut, Sviš Ivančna Gorica 8 minut.

Ribničani so dosegli 14. ligaško zmago v tej sezoni in se po številu točk izenačili s Trimom (29), ki pa ima tekmo manj. Sviš je zabeležil 17. poraz in z osmimi točkami ostaja na predzadnjem mestu na prvenstveni lestvici.

Tekma je bila izenačena do izida 2:2, potem pa so domači z delnim izidom 6:0 prišli v vodstvo, ki ga do polčasa niso izpustili iz rok. Prednost Ribničanov je le še naraščala in se po tridesetih minutah ustavila na devetih golih (23:14). Tudi v nadaljevanju so domačini zadržali visok ritem igre, najvišja prednost pa je bila pri izidu 33:20.

Prvi strelec Rika Ribnice je bil Blaž Fink z osmimi goli, gol manj je dal Patrik Leban, na drugi strani jih je Matej Košir dosegel sedem.

V 23. krogu lige se bodo Ribničani 11. aprila pomerili z velenjskim Gorenjem, isti dan bo Sviš gostil Krško.