15. 4. 2015

Gorenje Velenje - Celje Pivovarna Laško 24:27 (9:10)

Derbi 24. kroga v 1. NLB Leasing ligi za moške Gorenje Velenje - Celje Pivovarna Laško se je končal z zmago gostov iz Celja. V Rdeči dvorani v Velenju so pivovarji zmagali z rezultatom 27:24 (10:9).

GORENJE VELENJE - CELJE PIVOVARNA LAŠKO 24:27 (9:10)

Velenje - Rdeča dvorana, gledalcev: 1400, sodnika: Backović (Ljubljana) in Smolko (Gornja Radgona).

Gorenje Velenje: B. Burić, Zaponšek, Božović 1, Cehte 1, Medved 2, S. Burić, Szyba 7, Skube, Golčar, Šoštarič 5, Kleč, Dobelšek 1, Gams 3, Nosan, Dujmovič 2, Bećiri 2.

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Skok, Blagotinšek 2, Ivić, Žuran, Janc 5, Razgor 1 (1), Suholežnik, Marguč, Cvetko, Poteko, Miklavčič 8, Slišković 4 (1), Zarabec 3 (1), Kodrin 1, Žvižej 3.

Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 0, Celje Pivovarna Laško 6 (3).

Izključitve: Gorenje Velenje 14 minut, Celje Pivovarna Laško 4 minute.

Velenjska ekipa je po sobotnem zmagoslavju na prvi četrtfinalni tekmi v evropskem pokalu EHF nad dansko zasedbo Tvis Holstebro z 28:27 na današnji osrednji tekmi 24. kroga v državnega prvenstva v Rdeči dvorani klonila proti državnemu in pokalnemu prvaku iz Celja s 24:27 (9:10). Že v nedeljo Velenjčane v Hamletovi deželi čaka povratna tekma na mednarodnem prizorišču, kjer bodo naskakovali nastop na zaključnem turnirju četverice, ki bo 16. in 17. maja v Berlinu.

Celjska ekipa si je ligaškim zmagoslavjem v Šaleški dolini dva kroga pred koncem rednega dela zagotovila najboljši izhodiščni položaj pred polfinalom končnice državnega prvenstva. V polfinalu se bo pomerila s četrto ekipo po rednem delu prvenstva (Trimo Trebnje ali Riko Ribnica), medtem ko velenjsko zasedbo čaka obračun z mariborskim Branikom.

V prvem polčasu tekme v Rdeči dvorani se je odvijal ogorčen boj za vsako žogo, rahlo pobudo pa so imeli izbranci velenjskega stratega na celjski klopi Branka Tamšeta. Celjani so prvih trideset minut zaključili z golom prednosti v svojo korist (10:9).

Velenjčani od 20. minute niso mogli računati na pomoč poškodovanega "motorja ekipe" Staša Skubeta, ki iz preventivnih razlogov do konca tekme ni več stopil na igrišče. "Ose" v drugi polovici tekme niso bile kos Celjanom, ki so si hitro priigrali pet golov prednosti (16:11).

Domača ekipa se je kasneje približala na minus dva (15:17 v 41. minuti), toda gostje iz Celja so imeli štiri minute kasneje spet prednost petih golov (20:15). V nadaljevanju tekme se je ekipa trenerja Gregorja Cvijiča nekajkrat približala na tri gole zaostanka, toda državni prvaki iz Celja so tekmo suvereno pripeljali do konca in še tretjič v tej sezoni premagali največje rivale na slovenski rokometni sceni.

V zmagoviti ekipi je bil najbolj učinkovit David Miklavčič z osmimi zadetki, Blaž Janc pa jih je prispeval pet. V poraženi ekipi je bil najučinkovitejši Poljak Michal Szyba s sedmimi zadetki, pet pa jih je dosegel Mario Šoštarič.

Celjska ekipa bo v prihodnjem krogu v sredo, 22. aprila, gostovala v Sevnici, velenjska pa v petek, 24. aprila, v Sevnici.