18. 4. 2015

Jeruzalem Ormož - Slovan 25:25 (11:9)

Tekma Jeruzalem Ormož - Slovan v 24. krogu v 1. NLB Leasing ligi za moške se je končala brez zmagovalca. Ormožani in Ljubljančani so se po šestdesetih minutah razšli z rezultatom 25:25 (11:9).

JERUZALEM ORMOŽ - SLOVAN 25:25 (11:9)

Ormož - Dvorana na Hardeku, gledalcev: 150, sodnika: Kočevar in Klančar (oba Ribnica).

Jeruzalem Ormož: Balent, Škalički, Kolmančič 1, Bogadi, Radujković 6, Čudič 3, Gregorc 3, Veselko, Mesarić 4, Lukman, Grizolt, Kocbek 4, Kosi 2 (2), Levak, Petrovič, Rajšp 2.

Slovan: Nunčič, Selakovič, Kolakovič, Purkart, Ži. Matajič 1, Grojzdek 6, Marinček, Bogdanič Jenko 5, Kete 2, Erak, Krivic 4, Topolovec 4, Kovačič 1, Ža. Matajič, Planinc 2, Mlakar.

Sedemmetrovke: Jeruzalem Ormož 5 (2), Slovan 1 (0).

Izključitve: Jeruzalem Ormož 8 minut, Slovan 14 minut.

Obe ekipi sta že zdavnaj razrešili svoj prvoligaški status, obračun na Hardeku pa se je končal z delitvijo točk. V prvem polčasu sta bila osrednji osebnosti oba vratarja, Tomislav Balent je zbral osem, Klemen Nunčič pa sedem obramb, hkrati pa je zaustavil še dve sedemmetrovki.

Gostitelji so bili v rezultatski prednosti, dvakrat so vodili za tri (9:6 in 10:7), na odmor pa odšli s prednostjo dveh golov (11:9). V dramatični končnici so "vinarji" trikrat imeli prednost gola (23:22, 24:23 in 25:24), točki pa jim je "ukradel" Andraž Kete, ki je osem sekund pred koncem po atraktivni akciji in cepelinu zadel za 25:25.

V domači zasedbi je bil najbolj učinkovit Siniša Radujković, v gostujoči Jan Grojzdek, oba sta dosegla po šest golov.

Ljubljanska zasedba bo v prihodnjem krogu v petek, 24. aprila, gostila Istrabenz Pline Izolo, ormoška pa bo dan kasneje gostovala v Ivančni Gorici.