18. 7. 2015

Mlajši kadeti dvakrat boljši od Madžarov

V okviru priprav za nastop na olimpijskih igrah evropske mladine, ki se bodo začele konec meseca v Tbilisiju, je reprezentanca mlajših kadetov (U-17) na Rogli gostila vrstnike z Madžarske in dosegla dve zmagi.

Na prvi tekmi mladi Slovenci dolgo časa lomili odpor telesno močnejših vrstnikov z Madžarske, ki so se upirali do 40. minute (21:21). Pred tem je četa trenerja Saše Prapotnika v 26. minuti že vodila s 16:11, vendar na prelahek način zapravila visoko vodstvo. Toda v zaključku tekme so naši z odlično obrambo prišli do prednosti osmih zadetkov in si priigrali lepo zmago.

Tudi drugo pripravljalno tekmo proti Madžarom so dobili mladi Slovenci, ki so se prikazali v svetli luči in visoko porazili tekmeca. V 13. minuti je razlika že znašala pet zadetkov (9:4), v 36. minuti deset zadetkov (23:13), v 49. minuti petnajst zadetkov (31:16). Najvišja prednost je nekajkrat znašala tudi 17 zadetkov. Dobro predstavo je treba hitro arhivirati, napake na obeh tekmah proti Madžarom pa na naslednjih treningih popraviti. Pred ekipo je zdaj nedeljski počitek, nato pa še trije dnevi priprav v Zrečah ter v soboto, 25. julija odhod v  Tbilisi.

Prva tekma

Slovenija (U-17) – Madžarska (U-17)     33:25 (17:16)

Rogla – Športna dvorana. 50 gledalcev. Sodnika: Romih in Kržan.

Slovenija (U-17): Dobaj (7 obramb), Ferjan (6 obramb); Kunst 5, Mi. Kotar 1, Ocvirk 4, Horvat 1, Kavčič 2, Rozman 2, Drobež 4, Slemenjak, A. Dobovičnik 1, Alagić 2, T. Dobovičnik, Ma. Kotar, Ozmec 2, Kosi 9 (5). Trener: Saša Prapotnik

Madžarska (U-17): Ando (2 obrambi), Nagy (1 obramba), Demenyi (2 obrambi); Csapo 1 , Molnar, Kecskemeti, Csomor 2, Horvath 5, Szolloskei 2 (1), Schaffer 1, Albeck, Somogy 1, Mathe 3, Szita 2, Szollosi 5, Rosta, Simotich 1, Toth 2. Trener: Atilla Vago.

Sedemmetrovke: Slovenija 6 (5), Madžarska 1 (1).

Izključitve: Slovenija 6, Madžarska 6 minut.

Druga tekma

Slovenija (U-17) – Madžarska (U-17)     39:24 (20:11)

Rogla - Športna dvorana. 50 gledalcev. Sodnika: Leskovec in Vidic.

Slovenija (U-17): Dobaj (7 obramb), Ferjan (10 obramb); Kunst 2, Mi. Kotar, Ocvirk 7, Horvat 4, Kavčič 2, Rozman 6, Drobež 1, Slemenjak 1 (1), A. Dobovičnik 4, Alagić 3, T. Dobovičnik 3, Ma. Kotar 3 (1), Ozmec, Kosi 3 (1). Trener: Saša Prapotnik.

Madžarska (U-17): Ando (3 obrambe), Nagy (6 obramb), Demenyi (1 obramba); Csapo 2 , Molnar, Kecskemeti 1, Csomor 2, Horvath 1, Szolloskei 4 (3), Schaffer, Albeck, Somogy 1, Mathe 3, Szita 3, Szollosi 2, Rosta, Simotich 1, Toth, Vacszi 4 (3). Trener: Atilla Vago.

Sedemmetrovke: Slovenija  7 (3), Madžarska 7 (6).

Izključitve: Slovenija 10,  Madžarska 6 minut.