31. 7. 2015

Starejši kadeti so turnir v Velenju začeli z zmago nad Alžirijo

Razlika v kvaliteti je bila očitna in čeprav so se naši v prvem polčasu še nekoliko lovili, so v nadaljevanju stvari hitro postavili na svoje mesto. Ob visoki razliki je trener Jani Klemenčič enakovredno razdelil minutažo med igralce, najbolj učinkovit pa je bil Blaž Janc, ki je dosegel devet zadetkov.  Na prvi tekmi turnirja je Egipt z 29:20 (15:9) ugnal Argentino. In ravno Egipt bo jutrišnji tekmec slovenskih kadetov.

Slovenija – Alžirija           37:21 (21:9)

Velenje  - Rdeča dvorana. 100 gledalcev. Sodnika: Štrigl in Koši.r

Slovenija: Kastelic, Leben, Urbič; Moljk, Stojnič 3, Kavčič 4, Vlah 3, Janc 9, Krečič 1, Prevolnik 1, Kotar 3, Malus 3, Sokolič 2, Planinc 4 Marguč, Cvetko 3, Kocbek 1, Bevc

Alžirija: Seklaj, Rasa; Brahimi, Naih, Helout, Djeghaba 4, Benhourba, Abdi 5, Hammad 1, Boudaoui 1, Damir 1, Djedid 2, Benhgssaoud 4, Bellaid 1, Hellal, Ghdodbang

Sedemmetrovke: Slovenija 4 (3), Alžirija 1 (1).

Izključitve: Slovenija 8, Alžirija 6 minut.