18. 8. 2015

Na evropskem prvenstvu za kadetinje Slovenke izgubile z Romunijo

Na evropskem prvenstvu v Makedoniji je ženska kadetska reprezentanca Slovenije (U-17) v drugem krogu glavnega dela tekmovanja visoko izgubila proti Romuniji. Ob polčasu tekme v skupini 1 so Romunke vodile samo za gol (18:17), na koncu pa so zmagale kar z devetimi (34:25).

SLOVENIJA – ROMUNIJA 25:34 (17:18)

Skopje - Športna dvorana Jane Sandanski, gledalcev: 300, sodnika: Jerlecki in Labun (oba Poljska).

Slovenija: Arhanič (4 obrambe), Vojnovič (11 obramb), Bon Brzin 1, Strnad 7 (3), Žabjek 3, Vučko 2, Baruca, Čopi 4 (1), Cvetko, Vončina 3, Prašnikar, Abina, Akalovič 3, Skrinjar, Fister 1, Novak 1.

Romunija: Nagy (8 obramb), Hosu (0 obramb), Verde 3, Dinut 1, Badea 4, Lacatus, Tirca 9, Munteanu 3 (1), Bodo, Popescu 4, Cretu, Petrus 2 (1), Bucur 4, Banciu 1, Serban, Tecar 3.

Sedemmetrovke: Slovenija 4 (4), Romunija 4 (2).

Izključitve: Slovenija 10 minut, Romunija 4 minute.

Pred začetkom drugega dela tekmovanja v skupini 1 je Rusija iz prvega dela prenesla dve točki, Švedska in Slovenija po dve, Romunija pa nobene. Toda po dveh zmagah (Češka, Makedonija) in enem remiju (Švedska) v prvem delu tekmovanja so slovenske kadetinje v Skopju doživele prvi poraz.

Romunke, ki so se le z eno zmago v krogu treh reprezentanc z dvema točkama (poleg njih še Nemčija in Španija) uvrstile med najboljših osem ekip v Evropi, so na tekmi proti Sloveniji v začetnem delu zaostajale z 2:0 in 3:1. Kljub nekajkratnemu izenačenju so slovenske kadetinje ves čas vodile z golom ali dvema, Romunija pa je prvi vodstvo dočakala šele pri rezultatu 10:9 v 16. minuti.

Nato sta se reprezentanci ves čas izmenjavali v vodstvu, v končnici prvega polčasa so si romunske rokometašice dvakrat priigrale plus tri (17:14, 18:15), toda ekipa trenerja Milana Ramšaka je prvi del igre končala le z golom zaostanka (18:17). Zadnje izenačenje na tekmi je bilo v 34. minuti, ko je bilo na semaforju 19:19, nato pa so Romunke naredile delni rezultat 5:0 in povedle s 24:19.

Slovenke so odgovorile s tremi zaporednimi goli in razliko zmanjšale na 24:22 (44. minuta), toda nasprotnice so prednost spet hitro podvojile (26:22). Mlade Slovenke so se zadnjič približale na tri gole zaostanka v 52. minuti, ko je bil rezultat 28:25. A v zadnjem delu tekme so povsem popustile: v osmih minutah niso dosegle nobenega gola, dobila pa so jih šest in romunska reprezentanca se je veselila visoke zmage s 34:25.

Za reprezentanco Slovenije so največ golov dosegle Anika Strnad (7), Živa Čopi (4), Nina Žabjek, Luna Vončina in Patricija Akalovič (po 3). Pri zmagovalkah Romunkah so bile najučinkovitejše Sorina Tirca (9), Alexandra Badea, Aura Popescu in Daria Bucur (po 4).

Na drugi tekmi v skupini 1 je Rusija visoko premagala Švedsko s 34:19 (15:10). Vrstni red v skupini 1: 1. Rusija 4 točke, 2. Romunija 2, 3. Slovenija 1, 4. Švedska 1.

V zadnjem krogu glavnega dela skupinskega tekmovanja se bo Slovenija srečala z Rusijo. Tekma bo v sredo, 19. avgusta, ob 19. uri, pred tem pa bosta ob 17. uri igrali Švedska in Romunija.