28. 11. 2015

Jeruzalem Ormož - Istrabenz Plini Izola 32:27 (16:8)

Igralci Jeruzalema Ormoža so v 12. krogu v 1. NLB Leasing ligi dosegli novo prvenstveno zmago. V domači dvorani na Hardeku so premagali ekipo Istrabenz Plini Izola z 32:27 (16:8).

JERUZALEM ORMOŽ - ISTRABENZ PLINI IZOLA 32:27 (16:8)

Ormož - Dvorana na Hardeku, gledalcev: 300, sodnika: Deržek (Ajdovščina) in Čretnik (Celje).

Jeruzalem Ormož: Kavčič 1, Horvat 1, Bogadi 2, Radujković 1, Čudič 3 (1), Veselko 3 (2), Šutalo, Žuran 8, Ozmec 1, Grizolt, Kocbek 3, Balent, Petrovič, Rajšp 3, Cirar 2, Kolmančič 4.

Istrabenz Plini Izola: Kmetič, Vončina, Jurić 5, Čolić 2, Gjerek, Božič 3 (1), Žgavec 3, Kecman 3, Vuković 2, Velkavrh 8, Konig 1, Madžarevič.

Sedemmetrovke: Jeruzalem Ormož 5 (3), Istrabenz Plini Izola 2 (1).

Izključitve: Jeruzalem Ormož 16 minut, Istrabenz Plini Izola 10 minut.

Ormožani so dosegli že deveto zmago v državnem prvenstvu v tekmovalni sezoni 2015/16 in so se po številu točk izenačili s tretjeuvrščenimi Koprčani (oboji jih imajo po 18). Izolčani so v Ormožu doživeli že sedmi letošnji poraz in ostajajo pri šestih točkah (po dve zmagi in dva remija).

"Vinarji" so vse dvome o zmagi razrešili v prvi polovici tekme, ko so se povsem razleteli na igrišču in goste rešetali z vseh položajev, polčas pa zaključili s prednostjo osmih golov (16:8). V drugem polčasu so malce popustili, priložnost za igro so dobili vsi igralci, ki pa visoke prednosti niso zapravili in tekma se je končala z rezultatom 32:27 za Jeruzalem Ormož.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Rok Žuran, v gostujoči Andraž Velkavrh, oba pa sta dosegla po osem golov.

Ormoška ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Dobovi, izolska pa bo gostila Riko Ribnico. Obe tekmi bosta v soboto, 5. decembra.