2. 12. 2015

Celje Pivovarna Laško - Koper 2013 33:28 (19:13)

Na vnaprej odigrani tekmi 13. kroga v 1. NLB Leasing ligi sta se srečala Celje Pivovarna Laško in Koper 2013. Derbi v dvorani Zlatorog se je končal z zmago domače ekipe z rezultatom 33:28 (19:13).

CELJE PIVOVARNA LAŠKO - KOPER 2013  33:28 (19:13)

Celje - Dvorana Zlatorog, gledalcev: 1250, sodnika: Žitnik (Trebnje) in Teršek (Hrastnik).

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Gajić, Dobaj, Blagotinšek 2, Ivić 3 (1), Janc 8, Marguč 2 (2), Poteko, Zarabec 4, Dujmovič 2, Kodrin 1, Fižuleto, Patrianova, Žvižej 2.

Koper 2013: Ponikvar, Kocjančič, Vran, Dolenc, Grzentič 1, Krečič 1, Matijašević 4 (1), Gašperšič 2, Moljk, Gorela 6, Zugan 2 (1), Rapotec 3 (2), Smolnik 5, Sokolič 3 (2), Marič, Bratkovič 1.

Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 2 (2), Koper 2013  7 (6).

Izključitve: Celje Pivovarna Laško 8 minut, Koper 2013  4 minute.

Celjani so pred 1250 gledalci - večina od njih je bila osnovnošolcev na takoimenovanem dnevu mladih - v dvorani Zlatorog pričakovano osvojili novi točki v državnem prvenstvu. Zanje je bil današnji dvoboj z zelo vročimi povratniki na prvoligaško sceno iz Kopra tudi generalka za letošnjo zadnjo tekmo v evropski ligi prvakov, ko bodo v nedeljo gostovali pri zvezdniški ekipi Paris St. Germain v Franciji.

Gostitelji so bili v vodstvu od prve do zadnje minute in postopoma lomili odpor bojevitih Koprčanov. Predvsem udarno so zaigrali v drugi polovici prvega polčasa, v 22. minuti so povišali na 14:8, na velik odmor pa odšli z nespremenjeno prednostjo šestih golov (19:13).

Izbranci gostujočega trenerja Zorana Jovičića so v osmi minuti nadaljevanja prepolovili zaostanek in se gostiteljem približali na tri gole (22:19), a nato so Celjani znova zaigrali nekoliko bolj odločno in pet minut kasneje povišali na 26:20. Domači rokometaši so si deset minut pred koncem priigrali prednost osmih golov (30:22) in jasno je bilo, da bosta točki ostali v Zlatorogu.

V sami končnici je Blaž Janc, z osmimi goli tudi najbolj učinkovit strelec dvoboja, z glavo udaril ob tla in si izbil dva zoba. V spremstvu klubskega zdravnika je mladi Janc takoj zapustil dvorano in odšel v celjsko bolnišnico.

Koprska ekipa bo v prihodnjem krogu v soboto, 12. decembra, gostovala v Trebnjem, celjska pa bo dan kasneje gostila ljubljanski Slovan.