5. 12. 2015

Sevnica - Urbanscape Loka 24:30 (14:17)

Sevničani tudi po polovici tekmovanja v 1. NLB Leasing ligi v sezoni 2015/16 ostajajo na zadnjem mestu na lestvici. V 13. krogu so na domačem igrišču izgubili proti ekipi Urbanscape Loka s 24:30 (14:17).

SEVNICA - URBANSCAPE LOKA 24:30 (14:17)

Sevnica - Dvorana OŠ, gledalcev: 70, sodnika: Nahtigal (Ljubljana) in Smolko (Sv. Jurij pri Ščavnici).

Sevnica: Leben, Brglez, Brečko 6 (1), Ž. Krnc 2, Cigler, Gorenjak 1, Župevc, Kuhar 1, Brilej 5 (1), Bezgovšek, Flisek, Kolman, J. Krnc, Ranevski 8, Mrgole.

Urbanscape Loka: A. Vrbinc, Pajntar, M. Vrbinc 3, Rakovec, Šibanc 1, Gartner, Jenko-Bogdanič 7 (1), Kavčič 3, Jesenko, Korošec, Dolenec 5, Cingesar 2, Bradeško 2, Rant 4 (3) Bergant, Kete 3.

Sedemmetrovke: Sevnica 2 (2), Urbanscape Loka 5 (4).

Izključitve: Sevnica 14 minut, Urbanscape Loka 10 minut.

Sevničani so doživeli že dvanajsti poraz in ostajajo na zadnjem mestu v 1. NLB Leasing ligi, medtem ko so se Škofjeločani po osmi zmagi povzpeli na visoko peto mesto. Koprčani in Ormožani na tretjem in četrtem mestu imajo le po točko prednosti pred Škofjeločani.

Gostitelji so tekmo odprli z vodstvom 2:0, vse drugo pa je bilo v znamenju varovancev Bojana Čotarja. Ti so hitro prevzeli nadzor na igrišču in povišali na 12:8, prvi polčas pa dobili z rezultatom 17:14.

Toda v začetku drugega polčasa so malce popustili in zaigrali neodgovorno, gostitelji pa so se jim približali samo na gol zaostanka (18:19). Nato pa so Gorenjci vnovič strnili svoje vrste in si priigrali šest golov prednosti (27:21) ter razrešili vse dvome o zmagovalcu.

V škofjeloški ekipi je bil najbolj učinkovit Tim Jenko-Bogdanič s sedmimi zadetki, v sevniški pa je Nikola Ranevski dosegel osem golov.

Škofjeloška ekipa bo v prihodnjem krogu gostila Slovenj Gradec 2011, sevniška pa bo gostovala v Velenju. Obe tekmi bosta v soboto, 12. decembra.