5. 12. 2015

Trimo Trebnje - Slovenj Gradec 2011 25:25 (12:10)

Edina tekma, ki se je v 13. krogu v 1. NLB Leasing ligi za moške končala brez zmagovalca, je bila odigrana v Trebnjem. Trimo in Slovenj Gradec 2011 sta se razšla z neodločenim rezultatom 25:25 (12:10).

TRIMO TREBNJE - SLOVENJ GRADEC 2011  25:25 (12:10)

Trebnje - Dvorana OŠ, sodnika: Backović (Ljubljana) in Brecelj (Ajdovščina).

Trimo Trebnje: Brana, Urbič, Djurdjević 1, Florjančič 7 (5), Vencelj, Skol, Kotar 8 (3), Sušin 1, Željko, Potočnik 3, Udovič 1, Sašek 3, Pernovšek, Mlakar, T. Grandovec 1, Mikec.

Slovenj Gradec 2011: Kašnik, Humek, Zapošnik, Orter, Zbičajnik 1, F. Banfro, Suholežnik, Doberšek 3, V. Levc 2, Hartman 4, Voršič 3, Kobold 5, Poklič, Podstenšek 1, Višintin, Malus 6 (1).

Sedemmetrovke: Trimo Trebnje 9 (8), Slovenj Gradec 2011  1 (1).

Izključitve: Trimo Trebnje 0 minut, Slovenj Gradec 2011  10 minut.

Rdeči karton: V. Levc (Slovenj Gradec 2011, 44. minuta).

Trebanjska ekipa se je nadejala pete zmage v tej sezoni, a ji je načrte prekrižala zasedba iz Slovenj Gradca. Zanjo je bila to druga tekma v tem tednu, po porazu v Izoli se iz Trebnjega vrača z osvojeno točko.

Korošci so prepričljivo začeli obračun na Dolenjskem in si po desetih minutah priigrali prednost treh golov (2:5), gostitelje pa v oblasti imeli tudi v naslednjih desetih minutah (7:9). Varovanci domačega trenerja Romana Šavriča so bili večji del prvega polčasa v krču, v sami končnici pa so se vendarle sprostili in si ob odhodu na veliki odmor priigrali prednost dveh golov (12:10).

V drugem polčasu je kazalo na zmago gostiteljev, ki so povišali na 20:16, a se Korošci niso predali, z golom Jake Malusa so si minuto pred koncem celo priigrali vodstvo 25:24. A Dolenjci se niso predali, v zadnji minuti je izenačujoči gol dosegel Matic Kotar.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Kotar z osmimi, v gostujoči pa Malus s šestimi goli.

Trebanjska zasedba bo v prihodnjem krogu gostila Koper 2013, ekipa iz Slovenj Gradca pa bo gostovala v Škofji Loki. Obe tekmi bosta v soboto, 12. decembra.