5. 12. 2015

Dobova - Jeruzalem Ormož 26:19 (13:6)

V 13. krogu v 1. NLB Leasing ligi je Dobova dosegla tretjo zmago v tekmovalni sezoni 2015/16. Na domačem igrišču so bili igralci Dobove prepričljivo boljši od Jeruzalema Ormoža s 26:19 (13:6).

DOBOVA - JERUZALEM ORMOŽ 26:19 (13:6)

Dobova - Športna dvorana, gledalcev: 300, sodnika: Žibret (Trbovlje) in Cvetko (Celje).

Dobova: Vojin, Miklavčič 2, Dražetič 6 (2), Zafran, Rožman 1, Humek, Seferović 5, Toporišič, M. Baznik, Kučič 1, Kaučič 3, Supančič, Koprivc 1, Mlakar, Hotko 7 (1), Blaževič.

Jeruzalem Ormož: Šutalo, Kavčič 1, Horvat, Bogadi 4, Radujković 2, Čudič 2 (2), Veselko, Žuran 1, Grizolt, Kocbek 2, Balent, Kolmančič 2, Mesarič, Petrovič, Rajšp, Cirar 3.

Sedemmetrovke: Dobova 5 (3), Jeruzalem Ormož 3 (2).

Izključitve: Dobova 6 minut, Jeruzalem Ormož 6 minut.

"Vinarji" se vračajo praznih rok iz Dobove. Od njihove desete zmage, ki bi jim po porazu Koprčanov v Celju navrgla samostojno tretje mesto na prvenstveni lestvici, ni bilo nič, rokometno mero pa so jim vzeli Dobovčani, ki so dosegli šele tretjo zmago v državnem prvenstvu.

Favorizirana gostujoča zasedba je prikazala zelo slabo predstavo, prav nič dostojno ekipi, ki je v tej sezoni navdušila in je na visokem mestu v 14-članski ligi. Domača jo je zasenčila v vseh prvinah, v zadnjih osmih minutah prvega polčasa je pri vodstvu 6:5 naredila delni izid 7:1 in polčas zaključila z veliko prednostjo sedmih golov (13:6).

V drugi polovici tekme se razmerje moči ni bistveno spremenilo, gostitelji so vseskozi nadzorovali neprepoznavne Ormožane in si v 40. minuti priigrali prednost devetih golov (17:8). V 46. minuti so prednost povišali na nedosegljivih 21:10, visoko razliko pa so zanesljivo zadržali do konca dvoboja.

V domači ekipi sta bila strelsko najbolj razpoložena Izidor Hotko s sedmimi in Alen Dražetič s šestimi goli, v gostujoči pa je Gal Cirar dosegel pet zadetkov.

Ormoška ekipa bo v prihodnjem krogu v petek, 11. decembra, gostovala v Mariboru, ekipa iz Dobove pa bo dan kasneje gostila Riko Ribnico.