9. 12. 2015

Pokal Slovenije: Celjani premagali Gorenje in se uvrstili v osmino finala

Na derbiju šestnajstine finala pokala Slovenije sta se srečala Celje Pivovarna Laško in Gorenje Velenje. V dvorani Zlatorog so zmagali Celjani s 30:25 (12:11) in se uvrstili v osmino finala pokalnega tekmovanja za sezono 2015/16.

CELJE PIVOVARNA LAŠKO - GORENJE VELENJE 30:25 (12:11)

Celje - Dvorana Zlatorog, gledalcev: 1800, sodnika: Žitnik in Smolko.

Celje Pivovarna Laško: Lesjak (3 obrambe), Gajić (10 obramb), Blagotinšek 1, Ivić 1, Babarskas 5, Janc 5, Marguč 5 (5), Poteko 5, Zarabec 2, Dujmovič, Kodrin 1, Fižuleto, Patrianova, Dobelšek, Mlakar 3, Žvižej 2.

Gorenje Velenje: B. Burić (4 obrambe), Ferlin (5 obramb), Božović 1, Cehte 1, Medved 1, S. Burić 4, Ovniček 3, Szyba 1, Skube 4, Golčar, Šoštarič 7 (3), Kleč 2, Gams, Ratajec, Nosan 1, Bećiri.

Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 5 (5), Gorenje Velenje 4 (3).

Izključitve: Celje Pivovarna Laško 10 minut, Gorenje Velenje 4 minute.

Rdeči karton: Janc (Celje Pivovarna Laško, 59. minuta, 3 x 2 minuti).

Žreb slovenskega pokalnega tekmovanja se je poigral z najboljšima slovenskima ekipama zadnjih let, saj sta se pomerili že v šestnajstini finala. Tekmo so bolje začeli Celjani, ki so tudi po zaslugi obramb Ivana Gajića (9 v prvem polčasu) v 21. minuti vodili z 11:6.

Gostitelji so nato vodili tudi z 12:7, vendar so nato do konca prvega polčasa v polno zadeli le še enkrat. Tudi po zaslugi Benjamina Burića, ki je v vratih zamenjal Klemna Ferlina, njegovi soigralci v polju pa so naredili delni rezultat 4:0 in na odmor odšli le z golom zaostanka (11:12).

V drugem polčasu so velenjski rokometaši z domačo ekipo držali stik do 40. minute, zaostajali so le za gol ali dva, v 48. minuti pa je Blaž Janc zadel za 27:20 za Celje Pivovarno Laško. S tem je bila tekma odločena, v osmino finala so se uvrstili Celjani. Žreb parov osmine finala bo v ponedeljek, 14. decembra.

Najboljši strelci Celja Pivovarne Laško so bili Gal Marguč, Povilas Babarskas, Blaž Janc in Vid Poteko, ki so zadeli po petkrat. Pri Gorenju Velenju je bil s sedmimi goli najbolj učinkovit Mario Šoštarič.