21. 2. 2015

Trimo Trebnje - Slovenj Gradec 2011 31:28 (15:13)

Z zmago v 17. krogu v 1. NLB Leasing ligi za moške so se rokometaši Trima še bolj utrdili na četrtem mestu na lestvici. V domači dvorani so Trebanjci premagali Slovenj Gradec 2011 z 31:28 (15:13).

TRIMO TREBNJE - SLOVENJ GRADEC 2011  31:28 (15:13)

Trebnje - Dvorana OŠ Trebnje, gledalcev: 200, sodnika: Kavalar (Celje) in Smolko (Gornja Radgona).

Trimo Trebnje: Jelovčan, Femec, Radelj 5, Skol 8 (6), Kotar, Sušin 2, Željko, Potočnik 1, Udovič, Sašek 4, Ferkulj 1, M. Grandovec, T. Grandovec 3, Florjančič 7, Brana, Urbič.

Slovenj Gradec 2011: Ošlovnik, Šavc 1, Voršič 2, Zbičajnik 1, Ovniček 5 (2), Doberšek 3, Kašnik, Kresnik 1, Kobold 3, Šol 3, Krevs, Poklič 2 (2), Soldo, Plešej, Podstenšek 5, Štumpfl 2.

Sedemmetrovke: Trimo Trebnje 7 (6), Slovenj Gradec 2011 4 (4).

Izključitve: Trimo Trebnje 6 minut, Slovenj Gradec 2011 2 minuti.

Trebanjci so se za zmago, 13. prvenstveno, s katero so zadržali dve točki zaostanka za tretjeuvrščenim Mariborom Branikom, morali dobro potruditi. Slovenjgradčani so v uvodnih minutah dobro mučili tekmece, po 8:8 pa so si domači priigrali dva gola prednosti, takšna je bila tudi razlika ob polčasu.

Trimo je odpor Slovenj Gradca zlomil med 41. in 47. minuto, ko je z delnim izidom 6:0 pobegnil na 26:18 (tri gole je dosegel Luka Florjančič). Prednost so domačini znali zadržati do konca, čeprav so gosti v izdihljajih vse moči usmerili v napad.

Prvi strelec tekme je bil Rok Skol z osmimi goli, enega manj je dal Florjančič. Rok Ovniček in Martin Podstenšek sta na drugi strani zadela petkrat.

Trimo tekma 18. kroga čaka čez teden dni, ko bo gostoval pri Jeruzalemu Ormožu, Slovenj Gradec bo dan prej gostil Krko.