28. 2. 2015

Riko Ribnica - Sevnica 32:25 (16:12)

Ribničani so v 18. krogu v 1. NLB Leasing ligi za moške dosegli enajsto prvenstveno zmago. V domači dvorani so premagali predzadnjo Sevnico z 32:25 (16:12) in se utrdili na petem mestu na lestvici.

RIKO RIBNICA - SEVNICA 32:25 (16:12)

Ribnica - Športna dvorana, gledalcev: 100, sodnika: Marko in Matjaž Pirc (oba Krško).

Riko Ribnica: Leban 8 (5), Fink 8, Atanasov, Kljun, Grebenc 2, Henigman 1, Skušek 6 (2), Andoljšek 1, Pucelj 3, Pahulje, Nosan 3, Klarič, Marković, Perovšek, Knavs, Košmrlj.

Sevnica: Gerčar, Brečko 2, Ž. Krnc, Djurdjevič 6, Župevc, Brglez, Cigler, Kuhar 3, Brilej 5 (2), Bezgovšek 3, Gjerek 1, Pernovšek, Kolman 1 (1), J. Krnc, Fužuleto 4, Mrgole.

Sedemmetrovke: Riko Ribnica 8 (7), Sevnica 4 (3).

Izključitve: Riko Ribnica 14 minut, Sevnica 8 minut.

Ribnica je pred domačimi gledalci upravičila vlogo favorita in si vrata do zmage odprla že po prvem polčasu. Sevničani so stik z gostitelji držali v uvodnih minutah, nato pa so Ribničani začeli delati razliko.

Z delnim izidom 6:0 so prišli od 6:5 do 11:5, takšno prednost pa držali vse do zaključka prvega polčasa, ko so se gosti le nekoliko približali. Na začetku drugega polčasa je bila ekipa Iztoka Godca še bližje (13:16).

Toda to je bilo tudi vse, kar je zmogla. Igralci domačega moštva so znova zaigrali bolje v napadu in pobegnili, Sevnica pa jih do konca tekme ni več resneje ogrozila.

V domači vrsti sta po osemkrat zadela Patrik Leban in Blaž Fink, šestkrat se je na drugi strani med strelce vpisal Miloš Djurdjevič.

Ribnica bo prihodnjo nedeljo gostovala pri Mariboru Braniku, Sevnico dva dni prej čaka domači obračun s Krškim.