18. 3. 2015

Sviš Ivančna Gorica - Gorenje Velenje 24:39 (10:18)

Rokometaši Gorenja so dosegli 20. zmago v 1. NLB Leasing ligi v tej sezoni. Velenjčani so v 21. krogu gostovali pri ekipi Sviš Ivančna Gorica in zmagali za petnajst golov - bilo je 39:24 (18:10).

SVIŠ IVANČNA GORICA - GORENJE VELENJE 24:39 (10:18)

Ivančna Gorica - Dvorana OŠ, gledalcev: 300, sodnika: Žitnik (Trebnje) in Košir (Preddvor).

Sviš Ivančna Gorica: Pekeč, Tekavec, Nered 2, Potokar 1, Marušič 2, Zavodnik 7 (1), S. Stopar 4, Pekolj 1, Košir, Kalabić, Slapničar, Marinčič 2, Kristan, G. Stopar 5 (3), Bučar, Košir.

Gorenje Velenje: B. Burić, Ferlin, Božović 4 (2), Cehte 2, Medved, S. Burić 2, Szyba 3, Skube 6 (3), Golčar 1, Šoštarič 4, Kleč 1, Dobelšek 4, Gams 2, Nosan 6, Dujmovič 4.

Sedemmetrovke: Sviš Ivančna Gorica 6 (4), Gorenje Velenje 5 (5).

Izključitve: Sviš Ivančna Gorica 6 minut, Gorenje Velenje 2 minuti.

Gostujoči rokometaši iz Šaleške doline so imeli od prve do zadnje minute škarje in platno v svojih rokah. Izbranci Ivana Vajdla so temelje za 20. zmago v državnem prvenstvu postavili v prvi polovici tekme (18:10), v drugi pa so svojo prednost le še oplemenitili in slavili s končnih +15 (39:24).

Gostitelji so v uvodnih petnajstih minutah še nekako kljubovali "osam", ki so nato dvignili raven svoje igre in si v 22. minuti priigrali vodstvo 14:7. Velenjčani so v nadaljevanju uveljavili vse svoje prednosti, najvišjo prednost pa so si priigrali v 55. minuti, ko so z delnim izidom 6:0 povišali na 39:22.

V velenjski ekipi sta bila najbolj učinkovita Staš Skube in Mitja Nosan, ki sta dosegla po šest golov, v domači pa je Denis Zavodnik dosegel sedem zadetkov.

Zasedba iz Ivančne Gorice bo v prihodnjem krogu gostovala v Ribnici, velenjska pa gostila novomeško Krko.