24. 3. 2015

Velenjčanke presenetile Celjanke

Velenje - Celje celjske mesnine               20:15 (12:9)

Velenje - Rdeča dvorana. 100 gledalcev. Sodnika: Pajić in Štern.

VELENJE: E. Amon (20 obramb), Kamenik, Tabaković 1, Ferenc 2, Nakić Milka 2 (2), Naglič 4, Alekić, I. Amon 6 (2), Mičić 5, Nakić Branka, Smonkar, Simić, Pajić.

CELJE CELJSKE MESNINE: Hrovatič (1 obramba), Močić (8 obramb), Belavc, Dernovšek, Vrček Alja 3, Vrček Sanja 1, Regner 1, Hren 2 (1), Perič, Pišek 2, Zupančič, Cvikl, Palir, Šolman, Privšek 5 (1), Tržan 1.

Sedemmetrovke: Velenje 4 (6), Celje 3 (7).

Izključitve: Velenje 10 minut, Celje 8 minut.

Rdeč karton: Tabaković 59. min (3x2min)

Izenačena igra na obeh straneh le v uvodnih minutah tekme, in sicer do rezultata 3:3, nakar so vajeti v svoje roke prevzele domače, velenjske rokometašice, ki so z odlično igro v obrambi presenetile favorizirane Celjanke, ki v napadu niso imele pravih idej, saj so Velenjčanke tesno pokrivale njihovo najnevarnejšo igralko, Pio Hren, ki je v 60 minutah dosegla le 1 zadetek iz igre. Igralke Velenja so na čelu z odlično razpoloženo vratarko, Edito Amon, nadigrale Celjanke in jim tako zadale močan udarec, saj so bile tokrat čisto nemočne. Velenjčanke so tokrat resnično pustile srce na igrišču in dokazale, da kjer je volja, tam je tudi pot.