28. 3. 2015

Gorenje se je v drugem pokalnem polfinalu namučilo s Koprčani

Na drugi polfinalni tekmi pokala Slovenije za moške v Kopru sta se srečala domača ekipa Koper 2013 in Gorenje Velenje. V napeti končnici tekme v Bonifiki so zmagali gostje iz Velenja s 30:28 (18:17).

KOPER 2013 - GORENJE VELENJE 28:30 (17:18)

Koper - Dvorana Bonifika, gledalcev: 1500, sodnika: Backović (Ljubljana) in Smolko (Gornja Radgona).

Koper 2013: Ponikvar, Podpečan, Sankovič, Grzentič, Dobrila 1, Vlah 6 (3), Krečič 3, Matijaševič, Gašperšič 2, Moljk 1, Gorela 4 (1), Zugan, Rapotec 8 (1), Sokolič 3 (1), Frank, Ravlija.

Gorenje Velenje: B. Burić, Ferlin, Božović 4, Cehte 3, Medved, Szyba 3, Skube 6 (4), Golčar, Šoštarič 3, Kleč 4, Dobelšek, Gams 3, Zaponšek, Nosan, Dujmovič 4, Bećiri.

Sedemmetrovke: Koper 2013 7 (6), Gorenje Velenje 4 (4).

Izključitve: Koper 2013 10 minut, Gorenje Velenje 8 minut.

V primerjavi s Celjani, ki so v prvem polfinalu visoko premagali Dol TKI Hrastnik z 39:21 (23:8), so se morali rokometaši Gorenja precej bolj potruditi za to, da so si priigrali nastop v finalu. Domači rokometaši Kopra 2013 so se jim enakovredno upirali do zadnjih minut, na koncu pa so se vseeno veselili Velenjčani, ki so zmagali z dvema goloma razlike (30:28).

Velenjska ekipa, edina preživela slovenska zasedba na mednarodnem prizorišču - v četrtfinalu evropskega pokala EHF se bo pomerila z dansko zasedbo Tvis Holstebro - je na Obali prikazala dokaj bledo predstavo, motivirano domače moštvo je vseskozi držalo stik z njo.

Po 17 minutah igre je sicer kazalo, da bodo "ose" ušle gostiteljem. Toda po vodstvu z 11:7 so v nadaljevanju zaigrale neprepričljivo, tako da so jih Koprčani v sami končnici ujeli in se jim približali na gol zaostanka (18:17).

Izbranci domačega trenerja Zorana Jovičića so v 34. minuti dokončno ujele favorizirane Velenjčane in izenačili na 19:19. V nadaljevanju niso popustili niti za ped, do same končnice so dihali za ovratnik varovancem gostujočega stratega Ivana Vajdla.

Še v 57. minuti je bil izid poravnan (28:28), izenačujoči gol pa je s sedemmetrovke dosegel domači kapetan Uroš Rapotec. Velenjčani so v izdihljajih tekme vendarle strli odpor žilavih primorskih rokometašev, pri tem pa porabili precej več moči, kot so pred začetkom polfinalne tekme pričakovali.

V 58. minuti je za vodstvo Gorenja z 29:28 zadel poljski reprezentant Michal Szyba, čeprav so imeli gostje igralca manj. Na začetku zadnje minute je zadel še Marko Dujmovič za 30:28 in drugi polfinale pokala Slovenije je bil odločen.

V velenjski ekipi je bil najbolj učinkovit Staš Skube s šestimi, v koprski pa Uroš Rapotec z osmimi goli.

V nedeljo, 29. marca, bo najprej tekma za končno tretje mesto, ko se bosta ob 15. uri srečala polfinalna poraženca Dol TKI Hrastnik in Koper 2013. Finale za naslov pokalnega zmagovalca za sezono 2014/15 bo ob 17.30, nasprotnika pa bosta Celje Pivovarna Laško in Gorenje Velenje.