9. 4. 2015

Ž.U.R.D. Koper - GEN-I Zagorje 22:28 (11:16)

V 1. A DRL za ženske je bila danes odigrana ena tekma 19. kroga. Rokometašice ekipe Ž.U.R.D. Koper so se srečale z drugouvrščenim klubom GEN-I Zagorje, zmago pa so si priigrale gostje iz Zagorja z 28:22 (16:11).

Ž.U.R.D. KOPER - GEN-I ZAGORJE 22:28 (11:16)

Koper - Dvorana Bonifika, gledalcev: 50, sodnika: Lesar in Kakovič.

Ž.U.R.D. Koper: Palamar, Djordjič, Bajič 2, Škabar 1, Munda, Gojkovič 2, Čeh, Likar, Petrinja 6, Simončič 2, Bertok, Udovič 1, Leški 7 (4),  Bytyqi 1 (1).

GEN-I Zagorje: Ahllin 1, Rebolj 2, Voglar 3 (3), Ugrin 1, Perić, Bratec 4, Ferfolja 2, Golob, Jeglič, Ljepoja 2, Ljubas 3, Obradovič 3, Sterle 2, Irman 4, Skrinjar 1.

Sedemmetrovke: Ž.U.R.D. Koper 10 (8), GEN-I Zagorje 4 (3).

Izključitve: Ž.U.R.D. Koper 4 minute, GEN-I Zagorje 8 minut.

Do sredine prvega polčasa se je rezultat gibal le po en gol. Zadnje izenačenje je bilo pri 7:7, nato so Zagorjanke naredile delni izid 3:0 ter do konca polčasa prišle na pet golov razlike (16:11). Koprčanke so poskušale ujeti rezultat, vendar je bila obramba Zagorjank, prav tako pa tudi njihov napad, premočan za fizično šibkejšo ekipo Kopra.

Po dolgem času (zaradi poškodbe) je med vratnice stopila Nataša Djordjič, v igri pa smo pogrešali Mirjeto Bytyqi, ki celi poškodbo gležnja, Moniko Cuder Skrlič (bolezen) in Dejo Borjančič (poškodba), zaradi  šolskih obveznosti pa so manjkale tudi Eva Zorko, Tina Klobas in Špela Fidel.

Na trenutke so Koprčanke vseeno prikazale dobro igro, ki pa je niso mogle bolje razviti. Čestitke Zagorjankam za zmago, Koprčanke pa v naslednjem kolu že čaka ekipa Krke.