17. 4. 2015

Slovenke v prvem krogu kvalifikacij za EP premagale Bolgarijo

Ženska mladinska reprezentanca Slovenije (U-19) je z zmago začela kvalifikacijski turnir v Bolgariji za nastop na letošnjem EP v Španiji. V prvem krogu skupine 6 so mlade Slovenke premagale domačo reprezentanco Bolgarije s 26:24 (9:12).

BOLGARIJA - SLOVENIJA 24:26 (12:9)

Gabrovo - Dvorana Orlovetz, gledalcev: 850, sodnika: Sekulić in JOvandić (oba Srbija).

Bolgarija: Doykina, Georgieva, Yosifova 3, Grozdanova, Ivancheva, Gencheva 1, Sarandeva 9, Indzhova, Georgieva, Petrova, Velikova, Omoregie 11, Spiridonova, Todorova Jordanova, Gavrailova, Marinova.

Slovenija: Vojnovič, Čehič 5, Zelnik, Čede, Abina 4, Vrček, Voglar, Stanko 7, Ljepoja 6, Golob, Frangež, Rudman 1, Oder, Pišek 1, Unuk 1, Borovčak 1.

Sedemmetrovke: Bolgarija 6 (4), Slovenija 5 (5).

Izključitve: Bolgarija 8 minut, Slovenija 8 minut.

Ekipa selektorja Bojana Voglarja je po prvem polčasu za domačinkami zaostajala za tri gole (9:12). Toda v drugem polčasu so slovenske mladinke poskrbele za velik preobrat, Bolgarkam pa ni pomagala niti učinkovita Elizabeth Omoregie, članica Krima Mercatorja, ki je bila z 11 goli najboljša strelka tekme.

V slovenski reprezentanci je največ golov dosegla Tjaša Stanko, igralka mariborskega Branika, ki je sedemkrat zatresla mrežo Bolgark. Pri naši reprezentanci se je med strelke vpisalo osem rokometašic, pri Bolgariji pa samo štiri.

V drugem krogu se bo Slovenija v soboto, 18. aprila, ob 18. uri srečala z reprezentanco Hrvaške. S kvalifikacijskega turnirja v bolgarskem Gabrovu se bo na evropsko prvenstvo v Španiji uvrstila le zmagovalka skupine.