18. 4. 2015

Istrabenz Plini Izola - Urbanscape Loka 27:27 (14:14)

Rokometaši ekipe Istrabenz Plini Izola so v 24. krogu v 1. NLB Leasing ligi dosegli drugi neodločen izid. Na domačem igrišču se je njihova tekma z gosti iz Škofje Loke končala s 27:27 (14:14).

ISTRABENZ PLINI IZOLA - URBANSCAPE LOKA 27:27 (14:14)

Izola - Športna dvorana, gledalcev: 600, sodnika: Sok (Ormož) in Backović (Ljubljana).

Istrabenz Plini Izola: Vončina, Jurič 4, Madžarević, Čosić 3, Božič 4 (2), Zorič-Stepančič 2, Žgavec, Redžić 1, Vuković, Gomezelj, Velkavrh 13, Žajdela, Kević, Batič.

Urbanscape Loka: Panjtar, M. Vrbinc 1, Rakovec, Šibanc 3, Gartner, Lapajne 6 (1), Kavčič, Štremfelj, Čebron, Cingesar 3, Bradeško 5, Dolenec 1, Rant, Korošec 2, Bergant, Rebič 1, Setnikar 5 (2), A. Vrbinc.

Sedemmetrovke: Istrabenz Plini Izola 2 (2), Urbanscape Loka 4 (3).

Izključitve: Istrabenz Plini Izola 8 minut, Urbanscape Loka 4 minute.

Izolska ekipa je osvojila točko, z obema pa bi si dokončno zagotovila prvoligaški status v prihodnji sezoni. Tako bo svojo kožo reševala v zadnjih dveh tekmah, ko bo najprej gostovala v slovenski prestolnici, v zadnjem krogu pa bo gostila Sviš Ivančno Gorico, ki se prav tako želi izogniti nehvaležnemu 13. mestu in nazadovanju v nižjo raven tekmovanja.

V izjemno izenačenem dvoboju je izolska ekipa v 54. minuti zaostajala za dva gola (23:25), nato pa v naslednjih štirih minutah naredila delni izid 3:0 in povišala na 26:25. V zadnji minuti je z golom Petra Božiča povišala na 27:26, a gorenjski rokometaši se niso predali, z zadetkom Žige Bradeška so postavili končni izid 27:27.

V primorski ekipi je blestel Andraž Velkavrh s 13 goli, v gorenjski pa je bil najbolj učinkovit Januš Lapajne s šestimi zadetki.

Izolska zasedba bo v petek, 24. aprila, gostovala v Ljubljani, škofjeloška pa bo dan kasneje gostila trebanjski Trimo.