9. 5. 2015

GEN-I Zagorje na čakanju, Krimu Mercatorju 21 zaporedni naslov

Ljubljančanke so v končnici le uspele streti odpor borbenih Zagorjank in osvojile nov naslov državnih prvakinj. Fantastično vzdušje v nabito polni dvorani.

GEN – I Zagorje - Krim Mercator 23:26 (13:11)

ZAGORJE OB SAVI -  Športna dvorana. Gledalcev 1000. Sodnika:  Cvetko (Celje) i Žibret (Trbovlje).

GEN-I  ZAGORJE: Perić (12), Golob; Irman 5 (2), Ahlin 2, Rebolj 3, Voglar, Ugrin 2, Bratec, Ferfolja 1, Jeglič, Ljepoja, Skrinjar, Ljubas 5 (3), Obradović 3, Sterle 2. Trener : Bojan Voglar.

KRIM MERCATOR: Stefanišin (4), Marinček (10+1); Artsiukhovich 3, Jurič, Luković, Čečkova, Mavsar 9 (3), Hrnčič 4, Bajramoska 2, Omoregie 5, Zulič, Koren 1, Jankovič 1, Gregorc, Barič 1, Potisek. Trenerka : Marta Bon

Sedemmetrovke: GEN-I Zagorje 6 (5); Krim Mercator 3 (3).

Izključitve: GEN-I Zagorje 4; Krim Mercator 12 minuta.

Tekma visokega tveganja in še večjih pričakovanj se je začela z minuto molka v čast nedavno preminulih rokometnih delavcev Milana Vidica in Dejane Stevanović

V drugem napadu domačih je Neža Sterle, kateri je bila to zadnja tekma v uspešni karieri,  povedla gostiteljice v vodstvo, na veliko navdušenje domačih navijačev. Še isto minuti so Ljubljančanke povedle z golomai Bajramovske in Mavsarjeve. Po vodstvu Ljubljančank so domačinke vrnile z dvema zaporednima goloma. Tako je bilo vse do 20. minute, ko so gostje preko Omoregie prvič vodile za tri gole (9:6)9. Sledil je novi juri gostiteljic, ki so z delnim izidom 5:1 povedle z 12:10 in dobile prvi polčas.

Takoj v začetnih minutah so domače v 33. minuti vodile že s 15:12,  na veliko veselje na tribunah. Vendar vodstvo ni trajalo dolgo. Krimovke so dvorano utišale s tremi zaporednimi goli in  rezultat izenačile. Domače so nato spet povedle za dva gola (18:16). Nato pa sledli deset minutni strelski post domače ekipe. Gostje, na čelu z danes odlično Mišo Marinček, so naredile delni izid 5:0 in povedle z 21:18, po dveh zaporednih minutah odmora Zagorjank pa je bil izid spet izenačen, tokrat na 21:21. Sledile so napake gostiteljic v napadu, ki niso izkoristile prednosti dveh igralk več na igrišču, sijajna pa je bila Marinčkova v vratih Krima Mercatorja. Po zadetkih Tamare Mavsar in Mirjete Bajramovske so gostje ušle na 25:22 in tekma je bila odločna.

Kljub sijajni predstavi domače ekipe gre nov naslov zasluženo v Ljubljano.

IZJAVI

Bojan Voglar, trener GEN-I Zagorja: »Puncam vse čestitke. Odločila je daljša klop. Kri ima nekajkrat večji proračun in temu primerno je tudi bolj kvalitetni igralski kader. Čestitke Ljubljančankam za nov naslov.«

Goran Cvijić generalni sekretar RZS: »To je bil pravi praznik ženskega rokometa.«