13. 8. 2015

EP za kadetinje: Slovenke v prvem krogu premagale Češko

Ženska kadetska reprezentanca Slovenije (U-17) je nastop na evropskem prvenstvu v Makedoniji začela z zmago. Slovenke so v prvem krogu skupine A premagale reprezentanco Češke z 39:33 (21:20).

SLOVENIJA - ČEŠKA 39:33 (21:20)

Skopje - Dvorana Jane Sandanski, gledalcev: 350, sodnici: Duplii in Kaverina (obe Ukrajina).

Slovenija: Vojnovič (3 obrambe), Arhanič (13 obramb), Bon Brzin, Strnad 9 (3), Žabjek 4, Vučko 3, Baruca, Čopi 9 (1), Cvetko, Vončina 2, Prašnikar 3, Abina 1, Akalovič 6, Skrinjar 1, Fister, Novak 1.

Češka: Vasulkova (3 obrambe), Muckova (6 obramb), Preslova (1 obramba), Klausova, Galuskova 5 (2), Novotna, Kovarova 8 (1), Melicharkova, Mizerova 4, Brozova 3, Bajerova, Sustkova 10 (2), Vecerova 2, Konecna 1, Buchnerova, Zackova.

Sedemmetrovke: Slovenija 5 (4), Češka 6 (5).

Izključitve: Slovenija 0 minut, Češka 4 minute.

Ekipa trenerja Milana Ramšaka si je prvo večjo prednost na tekmi v Skopju priigrala po izenačenju na 3:3, ko je med šesto in deveto minuto naredila delni rezultat 5:0 za vodstvo z 8:3. Čehinje so odgovorile s tremi zaporednimi goli in zmanjšanjem zaostanka na 8:6, v 15. minuti pa so Slovenke vodile z 11:7.

Tri minute kasneje so se češke rokometašice približale na gol razlike (12:11), v dvajseti minuti pa je bil rezultat spet izenačen (13:13). Nadaljevanje je pripadlo Čehinjam, ki so si štirikrat priigrale dva gola prednosti, toda v končnici so Slovenke s tremi zaporednimi goli tesno dobile prvi polčas (21:20).

Zadnje izenačenje na tekmi je sledilo v prvi minuti drugega polčasa (21:21), potem pa so slovenske kadetinje tehtnico začele nagibati na svojo stran. Razlika v njihovo korist je začela naraščati in v 43. minuti je znašala že šest golov (30:24).

V 47. minuti so Čehinje po delnem rezultatu 3:0 zmanjšale zaostanek na 31:28, toda Slovenke so s tremi zaporednimi goli znova pobegnile na varno razdaljo (34:28). Zmagovalec je bil odločen, razlika v korist Slovenije pa je v zadnjem delu ves čas znašala od pet do sedem golov.

Za Slovenijo so največ golov dosegle Strnadova, Čopijeva (po 9) in Akalovičeva (6). Pri Čehinjah sta bili najučinkovitejši Sustkova (10) in Kovarova (8). Na drugi tekmi v tej skupini je Švedska premagala domačo Makedonijo z 32:16 (14:11).

V drugem krogu se bodo Slovenke v petek, 14. avgusta, pomerile z gostiteljicami Makedonkami. Zadnja tekma v skupini A čaka naša dekleta v nedeljo, 16. avgusta, ko bodo njihove nasprotnice Švedinje.