10. 10. 2015

Koper 2013 - Riko Ribnica 27:25 (17:12)

Koprski rokometaši so v šestem krogu v 1. NLB Leasing ligi dosegli že peto zmago v letošnji tekmovalni sezoni. V domači dvorani Bonifika so Koprčani premagali ekipo Riko Ribnica s 27:25 (17:12).

KOPER 2013 - RIKO RIBNICA 27:25 (17:12)

Koper - Dvorana Bonifika, gledalcev: 700, sodnika: Kavalar (Celje) in Majer (Trebnje).

Koper 2013: Vran, Ponikvar, Grzentič 4, Krečič 4, Matijaševič, Gašperšič 5, Moljk 1, Gorela 2, Zugan, Rapotec 3, Smolnik 2 (1), Soklič 4 (1), Marić, Ravlija, Bratković 2.

Riko Ribnica: Klarič, Perovšek, Leban 4 (2), Fink 3, Atanasov, Kljun, Grebenc 1, Abrahamsberg 3, Skušek, Knavs, Pucelj 4, Pahulje, Nosan 8, Batinič 2, Košmrlj.

Sedemmetrovke: Koper 2013 2 (2), Riko Ribnica 2 (2).

Izključitve: Koper 2013 12 minut, Riko Ribnica 18 minut.

Rdeči karton: Košmrlj (Riko Ribnica, 50.  minuta).

Koprčani tudi po obračunu z Ribničani ostajajo hit elitnega državnega tekmovanja. Povratniki na veliko sceno so v šesti tekmi dosegli že peto zmago in so na visokem tretjem mestu v državnem prvenstvu. V zgornji polovici lestvice so tudi Ribničani, na dosedanjih tekmah pa imajo polovičen izkupiček.

Rokometaši iz dežele suhe robe so sijajno odprli tekmo v Bonifiki in povedli s 5:2, nato pa so varovanci domačega trenerja Zorana Jovičića vendarle ujeli pravi ritem. V 15. minuti so najprej izenačili na 7:7, minuto kasneje pa povišali na 8:7.

Do 22. minute se je odvijal izenačen boj (10:10). Toda končnica prvega polčasa je minila v prevladi domačinov, ki so na velik odmor odšli z lepo prednostjo kar petih golov (17:12).

Domačini v nadaljevanju niso popustili niti za ped, v 43. minuti so povišali na +6 (21:15), pet minut kasneje pa tudi najvišjo prednost na tekmi (23:16). V nadaljevanju so malenkostno popustili, a svoje zmage niti za trenutek niso ogrozili.

V koprski ekipi je bil najbolj učinkovit Rok Gašperšič s petimi goli, izkazal pa se je vratar Jure Vran, ki je zbral kar 21 obramb. V gostujoči zasedbi je Blaž Nosan zabil osem zadetkov.

Zasedba iz Kopra bo v prihodnjem krogu gostovala v Novem mestu, ekipa iz Ribnice pa bo gostila Slovana. Obe tekmi bosta v soboto, 17. oktobra.