31. 10. 2015

Dobova - Trimo Trebnje 23:24 (8:15)

Dobova tudi po devetem krogu v 1. NLB Leasing ligi za moške ostaja pri treh prvenstvenih točkah. Dobovčani so doma igrali proti Trimu iz Trebnjega in izgubili z minimalno razliko s 23:24 (8:15).

DOBOVA - TRIMO TREBNJE 23:24 (8:15)

Dobova - Športna dvorana, gledalcev: 300, sodnika: Mar. Pirc in Mat. Pirc (oba Sežana).

Dobova: Vojin 3, Miklavčič 5 (2), Zafran 1, Rožman, Humek, Seferović, Toporišič, Kučič 2, Kaučič, Koprivc 3 (1), Supančič, Ferkulj 5, Mlakar, Hotko 2, Blaževič.

Trimo Trebnje: Djurdjevič 5, Florjančič 4 (2), Murčehajič 1 (1), Vencelj, Skol, Kotar 2, Sušin 5, Željko, Sašek 2, Pernovšek, Grandovec, Mlakar, Grandovec 5, Mikec, Brana, Urbič.

Sedemmetrovke: Dobova 4 (3), Trimo Trebnje 6 (3).

Izključitve: Dobova 16 minut, Trimo Trebnje 10.

Rokometašem Dobove je v domači dvorani skorajda uspelo presenečenje, za novi prvenstveni točki pa jim je tokrat zmanjkal košček športne sreče. Pred 300 gledalci so domači tekmo izgubili že v uvodu, nato pa zmogli preobrat, a se jim tokrat trud na koncu ni poplačal.

Luka Florjančič, Jure Sušin, Matic Kotar in Miliš Djudjević so v uvodu tekme šokirali domače igralce in gledalce ter v 11. minuti popeljali Trebnje v vodstvo s 6:0, a ritem gostov ni pojenjal in v 17. minuti je bilo na semaforju že 2:10. Domači so se zbudili šele pet minut pred koncem prvega dela, ko so zaostajali s 5:13.

Drugačen pa je bil drugi del. Po odmoru je Jaka Ferkulj zadel trikrat zaporedoma, gol je dodal Matej Kučič in delni izid 4:0 je domačim dal pri zaostanku 12:15 novo upanje. Med 39. in 46. minuto so gostitelji še enkrat stopili na plin, ta del dobili s 6:0 in pri 18:17 prvič na tekmi povedli.

To je zdramilo Trebanjce, ki so domačim dopustili še vodstvo z 19:18, v napeti končnici pa so nato le držali vajeti igre v svojih rokah. Odločilen je bil zadetek Matica Kotarja v 59. minuti za 22:24 in Tomaž Miklavčič je v zadnji minuti izid le še znižal.

Dobova bo v desetem krogu 1. NLB Leasing lige gostovala v Slovenj Gradcu, Trimo pa bo v domači dvorani pričakal Maribor Branik, ki je prekinil dolgo serijo zmag Celja Pivovarna Laško.