12. 12. 2015

Urbanscape Loka - Slovenj Gradec 2011 31:25 (18:12)

Igralci ekipe Urbanscape Loka so v 14. krogu v 1. NLB Leasing ligi že devetič zmagali. V dvorani Poden so Škofjeločani gostili Slovenj Gradec 2011 in Korošce premagali z rezultatom 31:25 (18:12).

URBANSCAPE LOKA - SLOVENJ GRADEC 2011  31:25 (18:12)

Škofja Loka - Dvorana Poden, sodnika: Deržek (Ajdovščina) in Backović (Ljubljana).

Urbanscape Loka: A. Vrbinc, Pajntar, M. Vrbinc 5, Rakovec, Šibanc 2, Gartner 1 (1), Jenko-Bogdanič 7 (5), Kavčič 1, Štremfelj, Jesenko, Dolenec 3, Cingesar 5, Bradeško 2, Rant 2 (2), Bergant, Kete 3.

Slovenj Gradec 2011: Kašnik, Zaponšek, Orter, Zbičajnik 3, F. Banfro, Suholežnik 2, Doberšek, G. Levc, V. Levc 2, Hartman 5, Voršič 3, Kobold 4, Poklič 1, Podstenšek, Malus 4 (2).

Sedemmetrovke: Urbanscape Loka 10 (8), Slovenj Gradec 2011  2 (2).

Izključitve: Urbanscape Loka 8 minut, Slovenj Gradec 2011  6 minut.

Gorenjska zasedba je na svoj račun vpisala že deveti par prvenstvenih točk in se zavihtela - s tekmo več od Jeruzalema Ormoža - na visoko tretje mesto na lestvici. S tega položaja je izpodrinila novinko v družbi najboljših iz Kopra, medtem ko koroška ekipa s šestimi točkami ostaja na 12. mestu v 14-članski ligi.

Izbranci domačega trenerja Bojana Čotarja so bili absolutni gospodarji dvorane Poden. Do 15. minute je bilo izenačeno (9:9), nato pa so Škofjeločani zaigrali bolj odločno in si na polčasu priigrali šest golov prednosti (18:12).

V drugi polovici tekme Gorenjci niso popustili niti za ped. Takoj so prednost povišali na devet golov (23:14) in jasno je bilo, da bosta točki ostali v Škofji Loki.

V domači ekipi je sedem zadetkov dosegel Tim Bogdanič-Jenko, v gostujoči pa je bil najbolj učinkovit Matej Hartman s petimi goli.

Zasedba iz Slovenj Gradca bo v prihodnjem krogu v petek, 18. decembra, gostovala v Kopru, Škofjeloška ekipa pa bo v nedeljo, 20. decembra, gostovala v Velenju.