18. 12. 2015

Slovan - Trimo Trebnje 21:25 (11:14)

Igralci Slovana so v 15. krogu v 1. NLB Leasing ligi doživeli že trinajsti poraz v letošnji tekmovalni sezoni 2015/16. Ljubljančane je v dvorani na Kodeljevem premagal Trimo iz Trebnjega s 25:21 (14:11).

SLOVAN - TRIMO TREBNJE 21:25 (11:14)

Ljubljana - Dvorana Kodeljevo, gledalcev: 100, sodnika: Kavalar in Cvetko (oba Celje).

Slovan: Nunčič, Prevolnik, Kikanovič 1, Marinček 3, Marušič 3 (2), Selakovič, Marojevič 5, Erak, Krivic 3, Topolovec 1, Grojzdek 1, Planinc 3, Cherrier 1, Gavranič, Podmenik.

Trimo Trebnje: Djurdjevič 2, Florjančič 5, Murčehajič 2, Vencelj, Skol 2, Kotar 6 (2), Željko, Potočnik 3, Udovič, Sešek 5, Pernovšek, Mlakar, Mikec, Brana, Urbič.

Sedemmetrovke: Slovan 2 (2), Trimo Trebnje 2 (2).

Izključitve: Slovan 10 minut, Trimo Trebnje 2 minuti.

Rokometaši Trima so v 15. krogu prišli do šeste prvenstvene zmage, Slovan pa ostaja na predzadnjem mestu lestvice s samo tremi točkami po petnajstih krogih.

Gostje so v prvem polčasu - po izenačenju na 3:3 - naredili delni rezultat 6:0 in v 17. minuti je bilo na semaforju že 9:3 za Trebanjce. V končnici prvega polčasa so rokometaši Slovana zaostanek prepolovili in na odmor odšli z minus tri (11:14).

Na začetku drugega polčasa so Ljubljančani dosegli tri gole zapored in izenačili na 14:14, v 48. minuti pa vodili z 18:17. Toda Trebanjci so naredili delni rezultat 4:0 in povedli z 21:18, po plus štiri v 57. minuti (23:19) pa je bilo jasno, da bosta prvenstveni točki odšli v Trebnje.

Pri Timu je bil s šestimi goli najbolj razpoložen Matic Kotar, pri domačih pa jih je Marko Marojevič dosegel pet.

Slovan se bo 6. februarja 2016 v gosteh meril s Slovenj Gradcem, Trimo bo isti dan gostil Jeruzalem iz Ormoža.