Maribor Branik z golom razlike ugnal Urbanscape Loko

1. NLB LEASING LIGA, 1. kolo:

MARIBOR BRANIK : URBANSCAPE LOKA 24:23 (12:11)
Cingesar in Špelić po 5; Bogdanič-Jenko 9, Bradeško 4.

Izbranci Slavka Iveziča so prvo tekmo končnice pred domačimi gledalci začeli dobro, Škofjeločani pa so prvič povedeli v 12. minuti, ko je na semaforju pisalo 4:3. Štiri minute kasneje so bili domači spet v rezultatski prednosti, jo še enkrat iz rok izpustili v 22. minuti (8:9), toda ko so dve minuti pred koncem prvega polčasa povedli z 11:10, prednosti niso več izpustili iz rok.

Toda gosti so bili kljub vsemu nevarni do konca tekme. Tudi ko so Mariborčani vodili za tri gole, so jo znali igralci Bojana Čotarja izničiti. V 52. minuti je domača ekipa vodila za štiri gole (22:18) in kazalo je, da je odpora gostov konec, vendar je Urbanscape Loka še enkrat ujela priključek, v 59. minuti je Aleks Kavčič zadel za 23:24, toda za kaj več jim je zmanjkalo časa in moči.

GORENJE VELENJE : KOPER 2013 35:23 (18:12)
Šoštarič 8, Medved 7; Smolnik 10.

V Rdeči dvorani so izbranci Mrka Šibile vseskozi držali vajeti igre v svojih rokah, že v prvem polčasu pa postavili temelje za zmago. Primorci so bili v Šaleški dolini "v igri" le na začetku oziroma do izida 3:3, po tem pa so ose z delnim izidom 4:0 med 9. in 12. minuto povedle z 9:4, med 14. in 21. minuto pa so dosegle pet zaporednih golov in s tem pa pobegnili tekmecem. Ti so sicer pred prvim polčasom nekoliko zmanjšali zaostanek, vendar kljub temu po 30 minutah zaostajali z 12:18.

V drugem polčasu so Velenjčani imeli vse pod nadzorom, prednost še povečevali, na koncu pa slavili visoko zmago z 12 goli razlike.

RIKO RIBNICA : CELJE PIVOVARNA LAŠKO 27:27 (14:15)
Grebenc 9, Leban in Nosan po 5; Mlakar 6, Žvižej 5.

Ribničani in Celjani so se po polfinalnem pokalnem obračunu v Ribnici znova srečali. Potem ko so Celjani omenjeni dvoboj dobili, so se danes morali zadovoljiti le s točko. Tekma je bila v prvem polčasu izenačena, po enkrat so si domači in gosti priigrali dva zadetka prednosti. V drugem polčasu pa je bolje kazalo Celjanom, ki so imeli namreč kar trikrat prednost treh zadetkov, po golu Jake Malusa v 50. minuti pa kar štiri (24:20).

Še minuto pozneje so gosti vodili s 25:21 in vse je kazalo, da se bodo Celjani veselili zmage. Toda borbeni Ribničani so dosegli tri zadetke zapovrstjo, znižali na 24:25, Jan Grebenc pa je z dvema zadetkoma ob koncu tekme poskrbel za delitev točk.